Přibývající věk ji o široký úsměv nepřipravil. Nechápu, proč se stárnutí všichni děsí, říká Cameron Diazová

Herečka Cameron Diazová
Herečka Cameron Diazová
Foto: Showpix.cz

V 90. letech byla Cameron Diazová (48) jednou z nejkrásnějších hereček, jaké bylo možné ve filmech spatřit. Modré oči, široký úsměv a energie, která z ní sálala, tím vším si dokázala publikum omotat okolo prstu. Dnes jí do oslav 50. narozenin nezbývají ani dva roky a ani v nejmenším se nestará o to, zda se někomu líbí, jakým způsobem stárne. Věk podle ní není něco, čeho by se lidé měli bát.

Cameron Diazová je herečkou, která už v minulosti nerada mluvila na téma věku. Ne snad proto, že by se stárnutí bála, ale proto, že to podle ní není téma hodné jakékoliv diskuze. "Nechápu, proč to všichni tolik řeší, proč se stárnutí všichni tolik bojí,“ řekla v rozhovoru pro Holmes Place.

To, co publikum na Cameron nejvíc milovalo, tedy modré oči, široký úsměv a energie, ji s věkem neopustilo. "Já se postupem času cítím líp, než jsem se cítila v minulosti. Nejen fyzicky, i psychicky, věk tvoří mou osobnost,“ uvedla herečka, která vrásky neřeší.

Diazová je matkou roční holčičky a už jen pro její dobro se stará o jiné věci než o svůj vzhled. "Nepokouším se mít nejlepší tělo v Hollywoodu, ale snažím se být spokojená. To je pro mě důležité. Vnímám to, co mi stárnutí přináší, ne to, o co kvůli němu přicházím,“ svěřila optimistická Cameron, kterou si lidé mohou pamatovat z filmů Maska nebo Charlieho andílci.

Na rozdíl od některých hereček si nemyslí, že ji věk pracovně omezuje. "Ty nejlepší role dostávají čtyřicátnice. Hodně žen to tak nevidí, protože to už nejsou sexy role, ale stačí se podívat, kolik hereček přes 40 bylo v poslední dekádě nominovaných na Oscara. Mladších tolik nebylo,“ zdůraznila Diazová.

Vrásky a šediny ji netrápí a všem doporučuje, aby se ke stárnutí stavěli pozitivně. "Vykašlete se na krizi středního věku, udělejte si oslavu středního věku. S láskou zavzpomínejte na to, co už jste prožili a představte si, co krásného vás ještě čeká,“ zní rada Cameron Diazové.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.