Přijdou dny tropických veder i déšť a bouřky. Bude až 32 stupňů, uvedla Dagmar Honsová. Řekla, kdy přijde ochlazení

Počasí – Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Showpix

Po posledních dnech doprovázených nižšími teplotami, deštěm a bouřkami, přijde v následujícím týdnu zlom. Brzy se podle předpovědi dočkáme tropického dne a rtuť teploměru nad 30 stupni ještě vydrží. Už před víkendem ale přijde mírné ochlazení. Po celý týden se navíc mohou vyskytovat i přeháňky či bouřky. "První tropický den letošního léta naměříme už v úterý. Počasí bude hodně proměnlivé," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Poslední dva týdny přinesly extrémní výkyvy počasí a ani následující dny nebudou jiné. Zatímco ještě v pondělí bude převážně oblačno a nejvyšší odpolední teploty se vyšplhají maximálně na 26 stupňů Celsia, už v úterý nastane zlom. Teploty vystoupají na 30 stupňů Celsia a podobný scénář píše předpověď i pro středu a čtvrtek. Konec týdne pak přinese zlom.

"První tropický den letošního léta naměříme už v úterý, kdy bude jasno až polojasno, během dne ojediněle přeháňky a bouřky. Ranní teploty 17 až 13 °C. Odpolední teploty 26 až 30 °C," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová s tím, že v dalších dnech bude rtuť na teploměrech šplhat i výš.

"Ve středu bude polojasno, ojediněle přeháňky a bouřky. Na západě území až oblačno a srážky a bouřky četnější. Ranní teploty 17 až 13 °C. Odpolední teploty 28 až 32 °C. Ve čtvrtek pak bude polojasno, během dne přibývání oblačnosti a místy déšť a silné bouřky. Ranní teploty 19 až 15 °C. Odpolední teploty 28 až 32 °C," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz odbornice na počasí.

Po období, které přineslo vlny veder a tropické teploty dosahující až k 35 stupňům Celsia,...

Po třech tropických dnech přijde už v pátek mírné ochlazení. "V pátek bude oblačno, místy déšť a silné bouřky. Ranní teploty 19 až 15 °C. Odpolední teploty 24 až 28 °C," dodala Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že počasí bude v následujícím týdnu hodně proměnlivé.

Zavřít reklamu