Primátor Prahy slaví 10 let v manželství: Trojnásobný otec a milující manžel Zdeněk Hřib se pochlubil svou okouzlující osudovou ženou

Zdeněk Hřib s manželkou
Zdeněk Hřib s manželkou
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
rudolf.sindelar@zivotvcesku.cz
Publikováno: 13. 7. 2022

Vystudovaný lékař Zdeněk Hřib (41) se řadí k předním českým politikům. Aktuálně vykonává funkci primátora hlavního města Prahy. A i přes jeho vážný výraz platí v soukromí za pohodáře a vyznavače rodinného života. Jinak tomu ani nebylo, když navštívil festival ve Varech se svou pohlednou manželkou, se kterou ve čtvrtek oslaví úctyhodných 10 let v manželství. "S manželkou jsme se brali na zámku Loučeň, který jsme si s Aničkou oblíbili a byli tam i několikrát na výletě," řekl pro ŽivotvČesku.cz charismatický primátor hlavního města. Ohledně jeho politického chování redakce oslovila zkušeného politologa.

Zdeněk Hřib se svou milovanou manželkou Annou vychovávají tři děti. Svatbu měli 14. července v roce 2012 a primátor hlavního města pro redakci ŽivotvČesku.cz na svůj velký den zavzpomínal. "S manželkou jsme se brali na zámku Loučeň, který jsme si s Aničkou oblíbili. Dost nás okouzlilo prostředí, zejména labyrinty v zámeckém parku. I svatební oznámení proto bylo na motivy shledání se nás dvou v bludišti světa," ohlédl se Zdeněk Hřib, který poskytl redakci svatební snímky, z nichž je patrné, že se během obřadu oblékl tematicky ve vztahu k prostředí. Stejně tak jeho manželka připomínala v krásných krémových šatech princeznu.

"Obřad se konal venku, ale oběd byl jen pro rodinu a ostatní pozvaní měli piknikové koše do zámeckého parku. Ten den si vybavuji přesně, protože jsem si rozšířil svůj gastronomický slovník o termín »crudite«. Česky jsem tomu do té doby říkal krájená zelenina," upřesnil primátor Prahy pro ŽivotvČesku.cz s tím, že deset let je skutečně doba, která jeho manželství prověřila, a je šťastný, že má ženu, která je velmi tolerantní.

Politikovi a jeho krásné manželce svatební den vyšel lidově řečeno na jedničku. "Mělo ten den pršet, ale při obřadu se nad námi vyjasnilo počasí," dodal Zdeněk Hřib.

Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila respektovaného politologa Josefa Mlejnka, který hodnotí Hřiba jako zajímavý úkaz v prostředí politiky. "Myslím, že mediálně působí solidně. Snaží se vystupovat jako primátor s větším zásahem, tedy snaží se svým vystupováním oslovit širší voličské skupiny, než jsou jen Piráti. My nemáme přímou volbu primátora nebo starosty, takže o tom, kdo bude příští pražský primátor, rozhodne složení zastupitelstva na nějakých koaličních jednáních po volbách. A pokud jde o pana Hřiba, tak se nabízí, že svým konsenzuálnějším vystupováním oslovuje širší spektrum voličů než jen zmíněné Piráty, může se mu tak stát, že ho voliči Pirátů budou vnímat jako politika více středového než pirátského," řekl pro ŽivotvČesku.cz politolog Josef Mlejnek, který ale upozornil, že Hřib je v současné historii politiků stojících v čele Prahy nejméně kontroverzní a nestojí za ním žádné skandály.

"Myslím si, že z posledních primátorů, tedy jeho předchůdců (Adriana Krnáčová (2014–2018), Tomáš Hudeček (2013–2014), Bohuslav Svoboda (2010–2013), Pavel Bém (2002–2010), pozn. red.), bude mít tu výhodu, že má málo negativních hodnocení od voličů. To znamená, že není spojen se žádnou aférou, korupcí a podobně. A pokud jde o nějakou kritiku na jeho osobu, co jsem si všiml, tak se týká jen toho, že je Pirát, kdy ale neventiluje nějaká pirátská témata. Může být vnímán jako primátor s malou negativní stopou, ale je tedy otázkou, zda třeba volič ODS, STANu nebo volič KDU-ČSL a podobně bude kvůli jeho kladnému vnímání volit pirátskou kandidátku, to neumím posoudit," dodal pro ŽivotvČesku.cz ohledně hodnocení současného šéfa Prahy respektovaný politolog Josef Mlejnek.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.