Primátor Zdeněk Hřib ukázal život ve 3+kk v paneláku. V kuchyni umím jen kafe a tousty, prozradil

Zdeněk Hřib bude mít na Vánoce bohatou hostinu u rodiny
Zdeněk Hřib bude mít na Vánoce bohatou hostinu u rodiny
Foto: Archiv Zdeněk Hřib
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 10. 2020

Před pěti lety pořídil domek v pražských Kyjích, který se chystá v budoucnu zrekonstruovat. S ním si užil doposud své kvůli původnímu majiteli. Od té doby si řada lidí mylně myslí, jak pražský primátor Zdeněk Hřib (39) žije. Realita je taková, že s rodinou bydlí v panelákovém bytě ve 3+kk. Pro ŽivotvČesku.cz ukázal, jak to u něj vypadá. "Žijeme skromně," upřesnil populární politik.

Nejčastěji, kde tráví čas, je kromě obývacího pokoje prostor kuchyně. Paradoxně nevaří, spíše se lidově a s nadsázkou řečeno v ní motá své krásné manželce pod nohama.

"Do kuchyně chodím vařit kávu, jako výtečný pokrm a delikatesu umím tousty a poměrně rád si tam chodím číst kuchařky," prozradil pro ŽivotvČesku.cz populární politik k bydlení ve 3+kk, které obývá s manželkou Annou a třemi dětmi.

Zdeněk Hřib žije na sídlišti na Jižním Městě a do práce jezdí výhradně MHD. "Veřejná doprava je velmi rychlý spoj a časově efektivní, proto ho maximálně využívám," upřesnil primátor, který v roce 2015 pořídil domek v pražských Kyjích před totální rekonstrukcí.

Jenže problémy nastaly kvůli nepořádku na pozemku. Původní majitel se nepostaral o jeho odklizení, přitom se dodatkem smlouvy k tomu zavázal. Zároveň jeho nekomunikace brzdila celkový úklid, který bez ohledu na úmluvu začal Zdeněk Hřib na své náklady letos v srpnu realizovat.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.