Princ Harry promluvil o útěku z královské rodiny. Cítil jsem se jako zvíře v zoo, řekl a zmínil zesnulou maminku

Princ Harry a Meghan Markleová
Princ Harry a Meghan Markleová
Foto: Showpix
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 14. 5. 2021

Princ Harry (36) a jeho manželka Meghan Markleová (39) poskytli slavné moderátorce Oprah Winfreyové (67) před časem veliký rozhovor, v němž odhalili řadu skutečností spojených s jejich útěkem z královské rodiny. Princ se rozhodl, že svůj postoj k titulu a všemu, co je s ním spojené, bude i nadále objasňovat. Nově uvedl, že se cítil jako zvíře v zoo, na které všichni chodí koukat a že chtěl královských povinností zanechat už před dlouhými lety kvůli tomu, co se stalo jeho mamince. Princezna Diana zahynula v 36 letech při tragické autonehodě, unikala, protože ji sledovali senzacechtiví fotografové.

Princ Harry odhalil nové skutečnosti v podcastu moderátora Daxe Shepparda. Prozradil, že útěkem do Los Angeles chtěl prolomit začarovaný kruh bolesti, kterou prožíval i jeho otec, princ Charles a bratr, princ William. Chtěl uniknout nejen pro své dobro, ale i pro dobro svých dětí.

"Jde o bolest předávanou krví, titulem. Jako rodič musím být schopný být dětem oporou a říct, že jsem si zažil něco špatného a nechci, aby si tím prošly i ony," vysvětlil princ Harry, který s manželkou Meghan Markleovou žije v Americe už několik měsíců.

V mládí byl Harry označován za černou ovci rodiny, oddával se neřízeným večírkům a způsobil řadu skandálů. "Tím způsobem jsem se vypořádával s traumaty z dětství. Ano, experimentoval jsem s marihuanou, pil do němoty a na párty v Las Vegas jsem nahý hrál kulečník. Nevěděl jsem, co se životem," řekl muž, který se vzdal královských povinností.

Princ neviděl cestu ven, přestože aktivním členem královské rodiny nechtěl být dlouhodobě. "Už ve 20 mi došlo, že nechci být součástí tohoto systému a nechci se dál cítit jako zvíře v zoo, na které se všichni chodí koukat. Vím, co se kvůli tomu stalo mé mamince," řekl Harry, který ztrátu Diany stále nese s těžkým srdcem.

Přestože některé zahraniční zdroje dosud uváděly, že princ Harry a Meghan Markleová se poprvé setkali na tajné schůzce v uzavřené restauraci, pravda je jiná. "Sešli jsme se v supermarketu, tajně. Předstírali jsme, že se neznáme," řekl princ a připustil, že první schůzka s manželkou byla adrenalinová.

Jeho pocity měla odhalit až Meghan. "Viděla, že jsem naštvaný a přiměla mě, abych šel na terapii. Pak se vše zlomilo, přestal jsem si stěžovat a věděl jsem, že musím začít konat. Má žena mi řekla, že nemusí být princezna, aby měla krásný život, že si ho umí udělat ještě krásnější i jako obyčejný člověk. A měla pravdu," popsal brzy již dvojnásobný otec.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.