Prince Harryho čeká zásadní rozhodnutí. Může se dopustit urážky královské rodiny. Historik se zastal Meghan Markleové

Princ Harry a Meghan Markleová
Princ Harry a Meghan Markleová
Foto: Showpix
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 10. 10. 2021

Napjaté vztahy vévody a vévodkyně ze Sussexu s britskou královskou rodinou přetrvávají i nadále. Zatím není jasné, zda se princ Harry nakonec objeví na společenské události v souvislosti s uctěním památky jeho matky - princezny Diany (†36), která má být dodatečně věnována i jejím 60. narozeninám, kterých by se bývala letos dožila. Pokud se však nezúčastní, rozdmýchá to už tak velké rozbroje a především nevraživosti vůči jeho choti Meghan Markleové (40).

Na úterý 19. října byla přeplánována akce, která má být uctěním památky zesnulé princezny z Walesu, matky princů Williama (39) a Harryho. Účastnit by se ji měl také jeden z blízkých přátel a legendární zpěvák sir Elton John (74). Nicméně přítomnost mladšího syna, vévody ze Sussexu, zatím zůstává nejistá. Důvodem jsou komplikované vztahy prince Harryho s jeho rodinou kvůli manželce Meghan, která je považována za hlavní příčinu jejich rodinného sváru.

Podle Roberta Laceyho (77), historika specializovaného na britskou královskou rodinu, který působil zároveň jako poradce pro úspěšný seriál Koruna, manželka prince Harryho hodně rozvířila dříve vcelku klidné vody. Podle něj však mělo být k Meghan přistupováno s větší spravedlností.

"V královské rodině je pouze jediná milionářka, která si na sebe vydělala sama, a to Meghan Markleová. Kdyby si s ní na začátku sedli a řekli jí: Pobavme se o věcech, které tě zajímají, mohlo být všechno jinak. Musíme si uvědomit, že celá monarchie byla vždy založená na skutečnosti, že spolu drželi. Meghan to všechno změnila. Je odlišná a má až neuvěřitelnou ba dokonce riskantní míru sebevědomí. S Meghan se v královské rodině objevily smíšené rasy a pro monarchii, která v podstatě představuje národ smíšených ras a jejich společenství, to bylo důležité," vyjádřil se uznávaný odborník, jak uvedl magazín Vanity Fair.

Zatím zbývá více jak týden do konání vzpomínkové události a uvidí se, zda nakonec princ Harry překoná sám sebe a dorazí matčinu památku uctít. V opačném případě to bude Buckinghamský palác považovat za urážlivé gesto, které by mohlo ještě více prohloubit vzájemné špatné vztahy.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.