Princezna Arabela je v důchodu. První dávku jsem dostala 93 euro, říká Jana Nagyová

Někdejší herečka Jana Nagyová
Někdejší herečka Jana Nagyová
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 12. 2020

Více než polovinu života žije představitelka Arabely v Německu. A svého stěhování nelituje. Herečka Jana Nagyová-Pulm (61) si užívá, pokud je zdravá, bezstarostný život a aktuálně se pochlubila tím, že je první měsíc v důchodu. "Dostala jsem 93 euro," prozradila herečka, která žije v Krefeldu.

Kdo by neznal legendární pohádkový seriál Arabela z dílny Václava Vorlíčka a Miloše Macourka, který letos slaví 40 let. Na svou roli zavzpomínala herečka Jana Nagyová v pořadu Českého rozhlasu.

"Arabela byla pohádka, která existuje 40 let a bude existovat, i když tu nebudeme. Vede nás do světa kouzel a co je krásné, že této pohádce podlehly miliony lidí nejen v Česku, ale i na Slovensku," zhodnitala herečka pro rádiovou stanici, kde hostem byli Dagmar Patrasová, Ladislav Županič, Ondřej Kepka.

"Co se povedlo geniální dvojici tvůrců seriálu panu Václavu Vorlíčkovi a panu Miloši Macourkovi, to se už nikdy nikomu nepodaří. Bylo pohádkářů na světě hodně, ale nikdo nenapsal pohádku neklasickým způsobem," upřesnila herečka, která prozradila i to, že před pár týdny se z ní stala penzistka.

"Když jsem zdravá, tak mi nic nechybí. V každé zemi bojujeme proti epidemii. Jsem člověk v penzi a teď jsem dostala svůj první důchod. Dostala jsem 93 euro (2437 Kč - pozn. red.)," prozradila v pořadu Tobogán Aleše Cibulky s tím, že částka jí na účet dorazila ze Slovenska.

Kdo je Jana Nagyová:

Jana Nagyová (* 9. ledna 1959 Komárno) je bývalá slovenská herečka a nynější německá podnikatelka. Od dětství hrála amatérsky divadlo, na bratislavské konzervatoři studovala hru na klavír a zpěv. Ještě před seriálem Arabela se objevila v českém filmu Smrt stopařek, kde také hrála společně s Dagmar Patrasovou.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.