Reklama:

Princezna Catherine vynesla náušnice za pouhých 500 korun. Na červeném koberci s nimi přesto zazářila

Princezna Catherine a princ William
Princezna Catherine a princ William
Foto: Profimedia
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 22. 2. 2023

Princezna Catherine (41) je známá tím, že když přijde na módu, nedělá jí absolutně žádný problém namísto luxusních šperků vynést například náušnice z úplně běžného oděvního řetězce, jako tomu bylo například nedávno při předávání filmových cen BAFTA, kterého se zúčastnila. Pro ŽivotvČesku.cz o nich promluvil britský klenotník Maxwell Stone, který se na určování hodnoty šperků specializuje. "Poté, co se ukázalo, kde princezna náušnice koupila, byly během pár chvil vyprodány," uvedl.

Reklama:

Kate a princ William (40) se po pololetní přestávce s dětmi vrátili ke svým královským povinnostem a poprvé od roku 2020 se objevili na slavnostním večírku, tedy na předávání filmových cen BAFTA v Londýně. Královskému páru to na červeném koberci při příchodu na slavnostní ceremoniál velice slušelo, princ se předvedl v elegantním sametovém smokingu černé barvy a jeho manželka všem přítomným svou elegancí vyrazila dech.

Reklama:

"Pokud někdo umí příchody ve velkém stylu, je to právě princezna Catherine, která v neděli večer ohromila svým příchodem na předávání cen BAFTA. Princezna z Walesu opět předvedla svou zálibu v udržitelné módě a měla na sobě šaty na jedno rameno od Alexandra McQueena, ve kterých oslnila již na předávání cen BAFTA 2019," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Maxwell Stone, britský klenotník, jenž se specializuje zejména na šperky královské rodiny.

Ještě více než »recyklované« šaty ale upoutaly krásné náušnice, které princeznu ozdobily. "Nikdo nemohl odtrhnout oči od jejích výrazných náušnic, konkrétně páru lustrových náušnic od oděvní značky Zara. Náušnice ve tvaru květin a s kamínky stojí pouhých 20 eur (cca 500 Kč). Poté, co je princezna předvedla, se okamžitě vyprodaly na internetu," prozradil Maxwell Stone pro ŽivotvČesku.cz původ šperku, který si tak mohou dovolit i zcela běžné ženy.

Náušnice se daly ze zmíněného obchodu Zara objednat také v Česku, v současné době ovšem nejsou na skladě. Řada žen se tak snaží pořídit alespoň podobné.

Přestože má Catherine přístup k bohatému množství královských šperků, v posledních měsících nosila spíše ty cenově dostupné - včetně náušnic od značky Sezane za 112 eur (zhruba 2600 Kč), které jí na Vánoce daroval princ William. Klenotník Maxwell Stone pro magazín Crisscut uvedl, že tak činí pravděpodobně proto, že chce jednak upozornit na téma udržitelnosti, jednak jí možná nepřipadá vhodné užívat si luxusu v době ekonomické krize.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: