Případ Češky Terezy: V Pákistánu ji odsoudili za pašování drog. Teď má naději, že se vrátí domů

Tereza H.
Tereza H.
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 25. 9. 2020

Případ Terezy Hlůškové (24) řešila nejen česká média, ale i zahraniční. Dívka byla zadržena kvůli objemné zásilce heroinu, kterou se snažila převést na pákistánském letišti. Teď jí však svitla nová naděje na lepší budoucnost.

Na začátku roku 2018 byla Češka Tereza Hlůšková zadržena za pašování drog. Celníci  v pákistánském Láhauru u ní našli neuvěřitelných devět kilo heroinu. Vzhledem k tamním zákonům a přístupu k činům podobného charakteru se dalo očekávat, že za svůj pokus pašovat drogy ze země, dostane tvrdý trest. V březnu loňského roku pákistánský soud rozhodl o odnětí svobody téměř na devět let (konkrétně na 104 měsíců) strávených v podmínkách pákistánského vězení.  Dívka prožívala nejhorší chvíle v životě a ocitla se na psychickém dně.

Sama Tereza obvinění vyvrací a tvrdí, že je nevinná. Po čase, který si odseděla za mřížemi, teď přišla nová naděje. Z láhaurského vězení Kot Lakhpat by se mohla dostat na svobodu, a to díky celosvětové pandemii koronaviru. V zemi totiž velmi rychle narůstají případy nakažených covidem-19 a současný ministerský předseda Pákistánu Imran Chán (67) byl nucený začít jednat. Některým vězňům už udělil amnestii a Terezin případ je jedním z těch, o kterých bude rozhodovat v průběhu následujících dní.

České turistce tak nezbývá než doufat, že vše dobře dopadne. Po náročných měsících, které musela prožít mezi zdmi tamní cely, může znovu začít věřit v udělení amnestie, které by znamenalo její svobodu a návrat do rodných Čech.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.