Reklama:

Případ sebevraždy z Výměny manželek před soudem: Předpokládal bych větší odolnost, řekl režisér obviněný z vydírání

Výměna manželek - Ilustrační snímek
Výměna manželek – Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 9. 9. 2021

Už před více než rokem při natáčení reality show Výměna manželek zemřel jeden z účastníků. Dvaačtyřicetiletý Stanislav K., který pracoval jako policista, se devátý den natáčení oběsil v lese nedaleko svého domu. Ve středu stanul přes soudem režisér štábu externí produkce, který byl obviněn z toho, že účinkujícího vydíral. "S Výměnou manželek to podle mě nesouvisí," uvedla k případu pro ŽivotvČesku.cz už dříve producentka Jana Rezková.

Reklama:

Vydírání, které mělo vyústit v sebevraždu Stanislava K., popsala u soudu jeho náhradní manželka Gréta F., která s policistou strávila poslední dny jeho života. Podle ní se měl kvůli nátlaku režiséra bát o práci a měl být nucen na kameru Grétu urážet. "Standa říkal, že ho režisér nutil k rasistickým poznámkám o mně. Něco mu prý řekl na kameru a lituje toho. Nabízel mu i peníze, když to vymaže ze záznamu. Řekl, že ho vydírá, aby tohle natáčení dokončil," uvedla Gréta F. pro portál Blesk.cz.

Režisér u soudu obvinění z vydírání popřel. "Natáčení probíhalo v pohodovém duchu, všechny narážky na Grétu F. byly považovány za zábavné. Je absolutní nesmysl, že bych Stanislava vydíral," řekl Jan B. před soudem. Náhradní manželka muže, který si během natáčení vzal život, upozornila, že režisér jí měl volat, aby změnila svou výpověď na policii.

Reklama:

Než Stanislav K. nasedl na kolo, aby odjel spáchat sebevraždu do nedalekého lesa, napsal své manželce a synovi dopisy na rozloučenou. V nich uvedl, že k zoufalému činu ho dovedl právě obviněný režisér. Jan B. oběšení policisty komentoval slovy, že vzhledem k jeho povolání by u něj předpokládal velkou míru odolnosti.

"S Výměnou manželek to podle mě nesouvisí," uvedla k případu pro ŽivotvČesku.cz už dříve producentka Jana Rezková, která se na reality show podílí. "Byli jsme informováni, že policie v souvislosti s tragickou smrtí účastníka jednoho z našich pořadů vyšetřuje člena externí produkce, která pořad televizi Nova dodává. I nadále pokračujeme v plné spolupráci s policií," vyjádřil se dříve k případu koordinátor Výměny manželek Vojtěch Boháček z TV Nova.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: