Případ střelby v ostravské nemocnici policie odložila. Běsnění Ctirada V. nepřežilo 7 osob

New Project - 2020-08-18T132610.669
New Project – 2020-08-18T132610.669
Foto: Archiv Policie ČR
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 18. 8. 2020

Uběhlo už osm měsíců od tragické události, která se odehrála v ostravské fakultní nemocnici. V prosinci loňského roku tam muž zastřelil sedm lidí a dva zranil. Policie teď oznámila, že případ z důvodu toho, že je pachatel mrtvý, odložila.

Střelba ve FN Ostrava otřásla tehdy celou republikou. Muž, který z nejasných příčin vešel do čekárny traumatologického oddělení a začal bezhlavě střílet, si sám krátce po incidentu vzal život. Proto případ policie po více jak půl roce odložila.

"Rozhodnutí o odložení už policie vydala. Nyní se rozesílá všem zainteresovaným stranám," uvedl dozorující státní zástupce David Bartoš z Krajského státního zastupitelství v Ostravě.

Myslel si, že je nemocný

Dvaačtyřicetiletý střelec byl údajně přesvědčen o tom, že trpí vážnou chorobou. Lékaři v nemocnici ho však neléčili, jelikož po mnoha vyšetřeních vyšlo najevo, že žádnou chorobou pacient netrpí. To byl údajně motiv jeho zběsilé střelby na nevinné osoby. Policie pracuje s verzí, že muž trpěl spíše duševní poruchou. "Vyšetřování nepotvrdilo, že by muž byl fyzicky nemocný. Vše ale směřuje k nějakému duševnímu onemocnění. S tímto policie pracuje," uvedl v červnu Bartoš.

Muž střílel z bezprostřední blízkosti a mířil obětem na hlavu a hrudník. Běsnění střelce nepřežilo sedm lidí, dvě osoby byly zraněné.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.