Připadám si jako na turné, říká Kateřina Mátlová o mateřství. Prozradila, co je podle ní recept na ploché bříško

Zpěvačka Kateřina Mátlová
Zpěvačka Kateřina Mátlová
Foto: Nextfoto.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 14. 5. 2021

Zpěvačka Kateřina Mátlová (42), známá též pod pseudonymem Kate Matl, se v lednu stala poprvé maminkou. Na svět přivedla rozkošnou dcerku Karolínku a prožívá velké štěstí. "Připadám si jak na koncertním turné. Na málo spánku a na stoprocentní nasazení jsem, musím říct, zvyklá," řekla Kateřina Mátlová pro ŽivotvČesku.cz a prozradila, zda je dcerka víc po ní nebo po tatínkovi a co je podle ní recept na ploché bříško.

Kateřina Mátlová a její partner, podnikatel Michal Kovář, se v lednu letošního roku stali rodiči malé Karolínky. Kvůli nepříznivé epidemické situaci a lockdownu nemusela zpěvačka řešit, jak skloubit koncertování s péčí o dcerku, již brzy se ale na pódia vrátí. Prozradila, jak pečuje o své tělo a poslala radu nastávajícím maminkám, kterým chybí sebedůvěra.

"Koncem ledna jsem se stala jako poslední ze šesti sester maminkou a do mateřství jsem skočila rovnýma nohama. Připadám si jak na koncertním turné. Na málo spánku a na stoprocentní nasazení jsem, musím říct, zvyklá. V době turné a koncertních show se v Německu vstává lehce po čtvrté hodině ranní a čas na spánek se nachází všude, kde je to jen možné - při přejezdech mezi destinacemi, v autobuse, autě, letadle, mezi zkouškou a pak hodně v noci po koncertech na hotelu. Tím pádem vlastně žádná novinka. Ale musím říct, že to totální štěstí, které se stupňuje každý dnem je neskutečné," řekla Kateřina Mátlová pro ŽivotvČesku.cz.

Epidemická situace zatím velké koncerty neumožňuje, Kateřina se tak zatím nepotýkala s nutností skloubit vystupování s mateřstvím. "Covidová pandemie mi v tomto směru velmi nahrála a tuto otázku jsem nemusela řešit. Podle plánu jsme s DjBoBo měli koncertovat již v květnu, ale epidemická situace bohužel nedovolí velké koncerty. Avšak v momentě co to situace dovolí, tak v létě už budu koncertovat i s miminkem," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz zpěvačka.

Vzhled Karolínky se zatím každou chvíli mění. "Stále doufám, že vlásky bude mít Karolínka husté po tatínkovi a ne jemné po mně. Jinak je symetricky podobná nám oběma. Po partnerovi má pomněnkově modré oči, po mně zase pusinku, nos a tvar očí. A v čem nezapře ani jednoho z nás, je už nyní výška. Od narození má velká chodidla a raketově roste převážně do délky. V čem je určitě už po mně je fakt ,že je upovídaná (směje se)," prozradila pro ŽivotvČesku.cz zpěvačka známá pod pseudonymem Kate Matl.

Pěvkyně připouští, že s cvičením ještě počká. Na ploché bříško má jiný recept. "Přestože moje těhotenství probíhalo bez komplikací a pohodově, snažila jsem se maximálně vyživit miminko kvalitní a pestrou stravou. Jediné, co jsem užívala navíc, byly vitamíny pro miminko. Také jsem se snažila mazat bříško, abych předešla případným striím. Po porodu pokračuji v mazání bříška a jizvy, a doplňuji extra bílkovinou v prášku a vitamíny skrz stravu. Výhledově bych chtěla začít cvičit, ale na to je ještě čas. Po porodu se nedoporučuje začít brzy s cvičením. Díky kojení se mi rapidně stáhlo bříško, což je podle mě úplný zázrak a klíč k návratu. V jídle se samozřejmě nijak neomezuji, spíše naopak, protože Karolínka potřebuje kvalitní mléko," popsala pro ŽivotvČesku.cz Kateřina Mátlová, jak se vrací k původní postavě.

Kate Matl je maminkou už několik měsíců a má radu pro všechny, které mateřství teprve čeká. "Nebojte se, nastávající maminky, ničeho. Vše přijde přirozeně a na nic nemusíte spěchat. My ženy jsme silné a vše zvládneme i jednou rukou - v té druhé nosíme miminko a v momentě jeho úsměvu se všechny překážky zdají malicherné a nicotné," doplnila zpěvačka pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.