Připravte si šály a kulichy. Po tropických dnech přivítá Česko první mrazíky, říká meteoroložka

Do Česka míří studená fronta
Do Česka míří studená fronta
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 9. 2020

Příjemné počasí z posledních dnů se brzy výrazně změní. Tropické teploty vystřídá mnohem chladnější počasí. V pátek se dokonce dočkáme prvních přízemních mrazíků, které budou jasně signalizovat příchod mnohem chladnějšího podzimu.

Víkend byl teplotně příjemný a tropické teploty se objevily na území Česka od začátku týdne. To se ale brzy velmi rychle změní.

"V úterý zaznamenáváme nejteplejší den do konce letošního roku. V odpoledních maximech až 31 stupňů Celsia a stejně jako v pondělí by mohly padat padat teplotní rekordy. V ohrožení je i rekord z pražského Klementina. V roce 1947 tam bylo naměřeno 30,6 stupňů Celsia, dnes bychom se měli dostat až k 31 stupňům Celsia," upřesnila meteoroložka Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

"Ale změna by měla následně hned nastat. Takže z tropických teplot se dostaneme do přízemních mrazíků, a to už v pátek. Ve čtvrtek přes naše území bude přecházet studená fronta, na které se budou vyskytovat bouřky, dešťové přeháňky a od severu do Česka bude přecházet studený vzduch," dodala pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová z pražského Meteopressu.

Podle ní bude v pátek do dvou metrů nad zemí 7 až 3 stupně Celsia a do 5 centimetrů nad zemí se ocitnou naše kotníky už v mrazu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.