Přišel jsem o hlas, jsem rád, že mluvím, prozradil František Nedvěd slavící 73. narozeniny

Hudebník František Nedvěd zemřel
Hudebník František Nedvěd zemřel
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 18. 9. 2020

Legenda českého folku, country a trampské hudby František Nedvěd oslaví v sobotu své 73. narozeniny. Aktuálně má trápení s hlasem a je tak jasné, že svůj velký den nestráví na pěveckém pódiu. "Dárkem by mi bylo, kdybych měl zdravý hlas," prozradil pro ŽivotvČesku.cz vynikající hudebník.

Zpěvák a kytarista František Nedvěd pochází z pražského Spořilova. Společně s o rok starším bratrem Janem ale vyrůstal v trampské osadě v Lukách pod Medníkem na řece Sázavě. Tam měli jejich rodiče chatu. Společně oba bratři založili první trampskou kapelu. František Nedvěd začínal stejně jako jeho o rok starší bratr Jan ve skupině Toronto, později přejmenovanou na Brontosaury. Oba bratři největší úspěchy zaznamenali jako duo. Ale nakonec se Jan rozhodl pro sólovou kariéru.

František Nedvěd v sobotu slaví své 73. narozeniny a pro ŽivotvČesku.cz prozradil, jaká bude oslava. "V mém věku se to už moc neslaví. Ale s rodinou si dám trošku vína večer, posedíme, potlacháme a uděláme si příjemnou atmosféru," usmíval se legendární hudebník, který prozradil, jaký dárek by si ke svým třiasedemdesátinám přál.

"Největší dárek by pro mě bylo, kdybych měl zdravý hlas. To by bylo úžasné. Byl jsem nemocný a strhl jsem si ho při zpívání. Jsem teď rád, že alespoň mluvím. Doufám, že to bude brzy v pořádku," dodal pro ŽivotvČesku.cz František Nedvěd, jehož hity jsou dodnes mezi lidmi velmi oblíbené.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.