Přišel koronavirus a já byl líný se holit, vysvětlil Josef Carda změnu vizáže. Řekl, čeho se nyní bojí

Herec Josef Carda
Herec Josef Carda
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 6. 11. 2021

Proslavil se jako sporťák, který hledá chlapa. Ve slavných scénkách po boku Richarda Genzera (54) a Michala Suchánka (56) byl Josef Carda (65) vždy hladce oholen. Nyní je tomu jinak. "Vůbec se nehrálo divadlo, tak jsem se rok a kousek nepotřeboval holit," řekl herec pro ŽivotvČesku.cz.

Pražské Divadlo Bez zábradlí oslavilo své třicáté narozeniny a ředitel divadla Karel Heřmánek (74) na oslavu mimo jiné pozval také Josefa Cardu, který překvapil zarostlou tváří a pohublou postavou. Herec vysvětlil, že je líný o tvář pečovat a když ho nic k holení nenutilo, tak žiletky na více než rok odložil.

"Do divadla na představení se musím každý den holit, což nesnáším. Jenže nyní se divadlo nehrálo a já se tak rok a kousek holit nepotřeboval. Pak jsem alespoň dostal nějakou práci v reklamě. Ale jak byl koronavirus, tak jsem se prostě holit nepotřeboval," vysvětil Josef Carda pro ŽivotvČesku.cz s tím, že rodina a okolí na změnu vizáže nijak nereagují, že jim je to vlastně jedno.

Výrazný herec, který umí povýšit i drobné role a dát jim originální punc, má obavy, aby se neopakovala situace z loňského podzimu a zimy. "Ukazuje se, že s tou proočkovaností to není tak, jak by to mělo být. Hrozný je, že máte dvě očkování a můžete to stejně dostat," řekl Josef Carda pro ŽivotvČesku.cz a odhadl, že teprve až letošní zima ukáže, jak na tom Česko s proočkovaností a promořeností ve skutečnosti je.

"Obávám se omezení divadel. Podle mě k tomu dojde, nemyslím si, že bude zase lockdown, ale nějaká opatření a omezení budou. Pro divadelní scénu to bude znamenat zase komplikace, jestliže má divadlo 400 míst a zase budou muset lidi sedět ob řadu či ob dvě místa, tak si spočítejte, že nemá smysl hrát, protože se na tom vlastně nevydělá. Třeba se mýlím, třeba se divadla omezovat nebudou, byl bych určitě rád, kdybych se mýlil," doplnil Josef Carda hlasem, který lze označit za skleslý.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.