Přišel, vytáhl ji násilím z auta a byla ráda, že ji nezbil. Gabriela Soukalová promluvila o ošklivém zážitku s agresivním motoristou

Moderátorka Gabriela Soukalová
Moderátorka Gabriela Soukalová
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 22. 1. 2022

Oblíbená moderátorka a mistryně světa v biatlonu Gabriela Soukalová (32) o sobě říká, že se snaží rozdávat radost rodině a svému okolí a vždy působit pozitivním dojmem. Když se ale setká se zlem, tak to zanechá šrám na její křehké duši. "Tato doba je zvláštní, mám pocit, že se mezi lidmi přiostřuje," řekla pro ŽivotvČesku.cz a popsala velmi negativní zážitek.

Gabriela Soukalová několikrát uvedla, že se v lidech vždy snažila najít to lepší, ale že pak byla několikrát zklamaná tím, jak se její okolí zachovalo. Přesto dál nabízí lidem svou usměvavou tvář a věří, že jak se k lidem chová, tak se jí to v životě bude vracet.

Pro ŽivotvČesku.cz popsala, že má pocit, že kvůli stresu a napětí z koronavirové epidemie ze sebe lidé začali strhávat masky. Někteří se ukazují v tom lepším světle, další ale dávají průchod negativním emocím, jako kdyby měl zítra nastat konec světa.

"Tato doba je zvláštní, mám pocit, že se mezi lidmi přiostřuje. Vnímám, že tato doba z lidí strhává masky. Nejvíce je to patrné, když sedím za volantem a jedu do práce. Přijde mi, že na těch silnicích je velký rozdíl, než jak to vypadalo před lety, ale také je možné, že dřív jsem to tak nevnímala," popsala pro ŽivotvČesku.cz žena, která kromě práce stíhá pečovat o přítele Miloše a hlavně o malou Izabelku, které ještě nebylo ani půl roku.

Někdejší vynikající sportovkyně by byla ráda, kdyby její potomek vyrůstal ve světě, kde lidé budou umět krotit své emoce a než dají průchod vzteku, napočítají do deseti. To se týká zejména v souvislosti s dopravou.

"Lidi za volantem mi v této těžké době přijdou opravdu nervóznější, kolikrát stačí malinká kolize a je to... Asi dva týdny zpět jsem zažila takový drobný, ale nepříjemný incident. Nějaká paní jela přede mnou a přehlídla značku. Nic závažného se nestalo, bylo to bez nehody. Za ní ale vylezl z auta muž a tuhle paní vytáhl ven z auta. Já byla úplně v šoku, stáli jsme zrovna na červenou, nevěděla jsem, co mám dělat, zda mám k ní běžet a jít ji bránit. Naštěstí jí nic neudělal, jen ji vytáhl z auta, ale i tak to vypadlo hrozivě. Říkala jsem si, že stačí v dnešní době málo a člověk aby se bál, že dostane přes pusu," sdělila pro ŽivotvČesku.cz s tím, že je přesvědčená, že covidová krize na lidi klade velké nároky a ti pak neumí odpouštět a chovat se lidsky.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.