Přišlo mi zvláštní, že na ní není nic sympatického. Lucie Štěpánková promluvila o roli potvory v Případech 1. oddělení

Lucie Štěpánková
Lucie Štěpánková
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 8. 12. 2022

Sympatická herečka Lucie Štěpánková (41) měla z role v seriálu »Případy 1. oddělení« obavy. Měla strach hrát postavu, která je skrz naskrz protivná a nesympatická. Nakonec se rozhodla dát tvůrcům populární kriminálky důvěru a udělala dobře - seriál se v Česku těší velké oblibě. Podobnou zkušenost zažil také herec Filip Blažek (49). "Po přečtení scénáře k 3. řadě jsem tvůrcům trochu nadával. Celá parta je tam teď taková více rozhádaná," přiznal pro ŽivotvČesku.cz, proč měl z natáčení nejprve smíšené pocity.

Herečka Lucie Štěpánková od roku 2007 působí v pražském Divadle Na Vinohradech. Kromě toho ji ale televizní diváci mohou znát z celé řady oblíbených seriálů - například Ulice, Vyprávěj, Život a doba soudce A. K. a nyní také Případy 1. oddělení, které každý týden sledovalo až milion diváků.

Tvůrci se jí rozhodli svěřit poměrně kontroverzní postavu. Žena, kterou ztvárňuje, se nechová dobře ke svým podřízeným, terorizuje je a vytváří na pracovišti špatnou atmosféru. Jak Lucie Štěpánková přiznala v rozhovoru pro Český rozhlas, zpočátku ani nevěděla, jak moc negativní roli dostala. "Řekli mi, že je to nesympatická paní, která manipuluje svými podřízenými. Ale nevěděla jsem, že je to až taková potvora, která 1. oddělení rozpustí," uvedla charismatická umělkyně.

Scenárista Marek Němec se při tvorbě scénáře měl inspirovat reálnou osobou ženy, která na policejním prezidiu skutečně velmi hýbala děním v ne zrovna pozitivním slova smyslu. Zahrát člověka, u kterého je těžké najít pozitiva, bylo prý pro Lucii Štěpánkovou velmi složité.

V seriálu se objevuje celá řada známých českých umělců, například Filip Blažek nebo Ondřej Vetchý (60), se kterým si usměvavá brunetka zahrála poprvé. "S Odrou Vetchým jsme se neznali, takže to byl takový bonbónek. On si všechny role bere velmi osobně, takže pro něj bylo velmi těžké přijmout, že ho moje postava sekýruje," popsala Lucie Štěpánková, jak se jí spolupracovalo se známým hercem, který v seriálu také vystupuje.

Srovnat se s tím, jak se rozhodli s dějem v seriálu scenáristé pracovat, bylo těžké také pro Filipa Blažka, který si v Případech 1. oddělení zahrál vyšetřovatele Martina Pražáka, u kterého se po čase začaly projevovat také negativní stránky osobnosti. "Po přečtení scénáře k 3. řadě jsem tvůrcům trochu nadával. Celá parta je tam teď taková více rozhádaná. Sáhli nám do charakterů, které se samozřejmě trochu mění, aby ale začala postava Martina Pražáka chybovat a aby se nechal školit od mladých, to mi přijde přitažené za vlasy," řekl představitel jedné z hlavních rolí pro ŽivotvČesku.cz.

Lucie Štěpánková je provdaná za režiséra a herce Radka Žáka (54). Pár spolu vychovává dvě děti, dcery Anežku (9) a Bertu (6).

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.