Přísný zákaz jít mezi lidi. Mohlo by to pro mě skončit fatálně, kdybych neposlechl, říká Jiří Krampol

Jiří Krampol
Jiří Krampol
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 28. 1. 2023

Závěr uplynulého roku byl pro Jiřího Krampola (84) po zdravotní stránce velmi náročný. Před Štědrým dnem se dobrovolně nechal hospitalizovat se zánětem průdušek a kašlem. V nemocnici si několik dnů pobyl. V současnosti je už doma, ale od lékaře dostal přísný zákaz. "Nesmím do míst, kde je větší koncentrace lidí do doby, než budu očkovaný," uvedl pro ŽivotvČesku.cz oblíbený herec a moderátor.

V Nemocnici Na Františku byl v závěru loňského roku Jiří Krampol více než doma - nejprve v lékařském zařízení pobýval od konce listopadu, po několika dnech byl propuštěn, následně se do péče lékařů musel před Štědrým dnem opět vrátit. Chronický zánět průdušek je pro něj velkou zdravotní komplikací. Jeho stav se ale zlepšil a byl propuštěn.

"Cítil jsem se dobře hned, jak mě pustili. Akorát mi bylo zakázáno, abych do doby, než budu očkovaný, chodil na místa, kde je více lidí. V úterý ale už budu očkovaný," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Jiří Krampol s tím, že v současnosti je očkovaný na chřipku, ale ještě čeká na vakcínu proti covidu-19. "Doktor řekl, že kdybych něco chytil, mohlo by to vyústit až v zápal plic, a to by pro mě mohlo být fatální."

Jiří Krampol má bohužel obtíže s průduškami geneticky podmíněné. V pokročilém věku ho ale nepříjemné zdravotní problémy trápí prakticky každý podzim a zimu.

"S průduškami trpím od dětství a vždy před Vánoci se mi to zhorší. Loni to bylo příšerné, letos to bylo mírnější ve srovnání. Mohl bych být sice doma a léčit to, ale v nemocnici člověku dají do žíly antibiotika a celkově se o něj postarají lépe. Teď ale do doby, než budu naočkovaný, tak jsem skutečně doma," dodal pro ŽivotvČesku.cz oblíbený moderátor a herec s tím, že logicky o své zdraví má obavy.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.