Příští týden se ponese ve znamení tropických teplot, bude až 30 °C

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Martina | Redaktorka a korektorka
[email protected]
Publikováno: 11. 6. 2024

Studené severozápadní proudění přináší podprůměrné teploty, kdy v odpoledních maximech očekáváme teploty nejčastěji pod 20 °C. "A také rána budou studená –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ od středy do pátku budou na západě území teploty klesat jen ke 4 °C. Až o víkendu půjdou teploty nahoru – v maximech už budou letní. A příští úterý to vypadá, že se teplota vyšplhá na 30 °C," uvedla konzultantka počasí Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že tak očekáváme letošní druhý tropický den.

úterý si počasí nachystá oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky. Denní teploty 15 až 20 °C.

Ve středu bude oblačno až zataženo, místy přeháňky. Ranní teploty 11 až 6 °C, na západě 4 °C. Denní teploty 14 až 20 °C.

Ve čtvrtek začnou teploty pomalu šplhat nahoru. "Bude oblačno až polojasno, místy přeháňky. Ranní teploty 11 až 7 °C, na západě při malé oblačnosti kolem 4 °C. Denní teploty 17 až 21 °C," upřesnila předpověď pro čtvrteční den odbornice přes počasí pro ŽivotvČesku.cz.

V pátek bude oblačno až polojasno. Ranní teploty 9 až 5 °C. Denní teploty 20 až 24 °C.

Počasí o víkendu

V sobotu lze očekávat polojasno, odpoledne od západu místy přeháňky a bouřky. "Ranní teploty 14 až 10 °C. Denní teploty 23 až 28 °C," vylíčila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz, kam až se během sobotního dne vyšplhá rtuť teploměru.

V neděli bude oblačno, místy přeháňky, déšť a bouřky. Ranní teploty 14 až 10 °C. Denní teploty 23 až 27 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.