Přivedla na svět mnoho nových životů. Zdravotní sestřička z jihlavské nemocnice podlehla zákeřnému viru

Covid-19 – Ilustrační snímek
Covid-19 – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia.cz

Epidemie koronaviru má v Česku na svědomí tisíce lidských životů. Smutný konec má příběh zdravotní sestřičky Jiřinky B., která pracovala jako asistentka v oboru gynekologie v jihlavské nemocnici. Bojovala s onemocněním covid-19, které se jí nakonec stalo osudným. O smutné události informovali její kolegové z oddělení. "Zemřela 25. března na covid," uvedla mluvčí nemocnice.

Porodní asistentka Jiřinka B. byla usměvavá žena a rozdávala energii nejen svým kolegům na pracovišti, ale také maminkám, které byly v očekávání nebo jim pomáhala u narozeních jejich děti. Ale nemoc si nevybírá, a tak postihla také zdravotní sestřičku. S onemocněním covid-19 bojovala do poslední chvíle, ale zákeřný vir byl silnější.

"S velkou bolestí v srdci oznamujeme, že včera 25. 3. 2021 prohrála svůj boj s Covidem naše kolegyně, porodní asistentka Jiřinka Barteková. Děkujeme, že jsi tady byla s námi, pro nás… Děkujeme za Tvůj optimismus, úsměv, lidskost, srdečnost… Nikdy nezapomeneme na Tvůj »dzindzik« a »tuto lala«. S láskou kolektiv gynekologicko-porodnického oddělení," stojí ve smutném oznámení na oficiálním profilu Nemocnice Jihlava.

S velkou bolestí v srdci oznamujeme, že včera 25.3. 2021 prohrála svůj boj s Covidem naše kolegyně, porodní asistentka...

Zveřejnil(a) Nemocnice Jihlava, p.o. dne Pátek 26. března 2021

Smutná skutečnost zasáhla nejen kolegy zdravotní sestry, ale i veřejnost. Zejména maminky, kterým Jiřinka B. pomohla přivést na svět jejich děti. "Když myslím na porod, první myšlenka, která mi naběhne je: »porodní asistentka Jiřka«. Bez ní bychom to tak skvěle nezvládli. Děkujeme. Paní Jiřina byla nadlidsky úžasný a srdečný člověk," napsala paní Michaela. "Je mi to líto. Byla u mě při dlouhém porodu syna a nikdy nezapomenu její milý a vřelý přístup, podporu a její rázná slova: To dáte, při kterých jsem neměla pochyby, že nedám. Upřímnou soustrast rodině," přidala se paní Petra.

Na onemocnění covid-19 v Česku zemřelo k datu 28. března 25 874 lidí. Aktuálně hospitalizovaných v nemocnicích je 7 337. V pondělí 22. března 2021 uběhlo smutné výročí od prvního úmrtí na koronavirus. Staroměstské náměstí pokrylo tisíce bílých křížů jako symbolika ztracených životů za dobu epidemie. "Poukazuje to na obrovskou tragédii značného rozměru a také na to, že ve fungujícím státě by těch úmrtí nemuselo být tolik. Nazvali jsme tuto akci Vláda zmařených životů," řekl pro ŽivotvČesku.cz místopředseda spolku Milion chvilek pro demokracii Jiří Jakub Zévl, která za pietní akcí stojí.

Ministerstvo zdravotnictví umožnilo zdravotnickým zařízením podávat pacientům s covidem-19...

"Zemřela 25. března na covid. Očkovaná nebyla, nestihla to. Byla ročník narození 1958 a bylo jí 62 let," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Monika Zachrlová, tisková mluvčí Nemocnice Jihlava.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.