Pro děti je epidemie horší než pro dospělé, říká Marta Jandová. Popsala, proč jí zavařil táta

Marta Jandová se snaží zůstat v těžké době optimistická
Marta Jandová se snaží zůstat v těžké době optimistická
Foto: nextfoto.cz

Zpěvačka, matka sedmileté Marušky a v neposlední řadě dcera muzikanta Petra Jandy (78) je ráda, že se znovu dostala mezi kolegy a může rozdávat radost televizním divákům. Marta Jandová (46) promluvila o tom, jak bojuje s tím, co pro její rodinu připravila epidemie koronaviru a také o účinkování v hudební show. "Vždy jsem si říkala, že nechci napodobovat mého tátu. Musíte ho napodobit i s neduhy," řekla Marta Jandová pro ŽivotvČesku.cz.

Zpěvačka Marta Jandová patří mezi lidi, kteří se na svět snaží dívat pozitivně. Velkou oporou ve složité pandemické době pro ni jsou její manžel Miroslav a sedmiletá dcera Maruška. I když má Marta Jandová doma pohodové rodinné zázemí, tak neváhala a přijala nabídku na vystupování v show Tvoje tvář má známý hlas. Těšila se hlavně na práci a mezilidský kontakt.

"Těšila jsem se, že budu zase mezi kolegy stát na jevišti a budu moci zpívat. Po tom roce absence koncertů a vystoupení bylo na té nabídce nejlákavější, že budu moci být zase s kolegy a že na chviličku zase ochutnám, jaké to bylo před pandemií," řekla Marta Jandová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že nad vodou ji drží rodina a snaha dívat se na svět pozitivně.

"Já nejsem člověk, který se rád trápí, já si vždy najdu něco, co mě rozveselí. Takže jsem si hledala zabavení. Ale mám to podobné jako kolegyně z Tváře Berenika Kohoutová, obě máme doma dítě, které potřebuje zabavit. Jelikož jsme maminky, tak se pro děti snažíme udělat co nejvíce, aby co nejméně pociťovaly tu pandemii. Částečně nebyla škola, zavřely se kroužky, ale snažíme se chodit ven, máme tři psy, tak chodíme na procházky. S dcerou Maruškou jsme začaly obě hodně číst a to mě naplňuje a drží při životě, že se o ni mohu starat. Já měla ještě štěstí, že od loňského ledna jsem denně začala vysílat v rádiu. Sice je to jen na hodinu, ale člověk se musí obléct, učesat se, musí vyjít ven z baráku, jde prostě mezi lidi," popsala zpěvačka pro ŽivotvČesku.cz, jak snášela a prožívala těžký rok.

"S dcerou je to super, ona se umí radovat z maličkostí. Máme ještě dům na vesnici, takže jsme nebyli jen v Praze. Měsíc a půl jsme byli mimo Prahu, užívali jsme si na zahradě s pejsky. Domácí výuka mě dokonce naplňovala, byla jsem ráda, že ty důležité vědomosti pro život nemusí předávat jen učitelka, ale že k tomu mohu přispět i já sama. Maruška je hodně akční, vybrala si hodně kroužků, odmalička ji baví lezení... To ji hodně chybí, že nevidí děti ve škole ani v kroužcích. Myslím si, že pro děti je tato situace větší průšvih než pro nás dospělé. Jsme sociální tvorové, tak je to vidět. Bohužel vidím, že i moje dcera ve svých sedmi letech je více posmutnělá, než by měla být," uvedla pro ŽivotvČesku.cz rockerka, jejíž manželem je respektovaný gynekolog Miroslav Verner.

Vysněného interpreta, kterého by v hudební show chtěla imitovat, nemá. Ale moc dobře ví, koho si už vylosovat rozhodně nechce. V první řadě se měla popasovat s tím, aby věrohodně napodobila tatínka Petra Jandu, který je frontmanem skupiny Olympic . "Vždy jsem si říkala, že nechci dostat mého tátu. Ale nakonec jsem to zažila už v první řadě Tváře. Když člověk někoho napodobuje, tak ho musí napodobit i s jeho neduhy. Musí vystihnout, jak se dotyčný hýbe, jak zpívá, jak legračně otevírá pusu, jak dává hlavu do strany, jak cuká rukou... U zahraničních interpretů mi to nevadí, ti se na to pravděpodobně nikdy nepodívají. Ale u českých mi to vadí a u táty obzvlášť. Nejprve jsem se bála, aby se ho to třeba nějak nedotklo... Ale on je super a bylo to dobré. Ale příště už raději ne," prozradila Marta Jandová pro ŽivotvČesku.cz, jaká osobnost z uměleckého světa byla tou největší výzvou.

Zpěvačka Marta Jandová dnes oslavila 47. narozeniny. Jedná se už o druhé, které prožívá bě...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.