Proběhlo poslední rozloučení s herečkou Janou Andresíkovou. Obřad byl omezen vládními opatřeními

jana andresikova titulka pohreb
jana andresikova titulka pohreb
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 23. 10. 2020

Herečka Jana Andresíková (†79), která ztvárnila roli čarodějnice paní Černé v pohádkovém seriálu Arabela, podlehla 19. října vážným zdravotním komplikacím spojeným s onemocněním covid-19. Poslední rozloučení proběhlo v obřadní síni Chloumek v Mělníku. Kvůli vládním opatřením z důvodu pandemie koronaviru mohlo být přítomno pouze deset osob.

Na posledním rozloučení s herečkou Janou Andresíkovou se sešla pouze malá skupinka lidí hlavně z rodinného kruhu. Kvůli vládním restrikcím není dovoleno, aby se pohřbu účastnilo více jak 10 smutečních hostů, a proto se nemohli přijít rozloučit ani herečtí kolegové a další přátelé, kteří by chtěli uctít památku zesnulé herečky.

Prostory síně zaplnily květinové věnce se vzkazy posledního sbohem. Všichni zúčastnění museli mít povinné roušky, které nařizují současná bezpečnostní opatření. V průběhu rozloučení zazněla slavná píseň Věry Špinarové (†65) -  Jednoho dne se vrátíš z legendárního westernového filmu Tenkrát na Západě.

Jednou z posledních skladeb pak byla tematická dojemná píseň Srdce nehasnou, kterou jako svůj poslední hit nazpíval Mistr Karel Gott (†80) s dcerou Charlottkou. Ale samotným závěrem smutečního obřadu se nesla síní známá titulní melodie významného skladatele Luboše Fišera (†63) z pohádkové Arabely.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.