Prodáno za desítky milionů. Farma Miloše Zapletala končí, už není jeho. Koupil ji tajemný člověk

Bývalý šéf Miss ČR Miloš Zapletal
Bývalý šéf Miss ČR Miloš Zapletal
Foto:

Před více než dvanácti lety prodal soutěž krásy Miss ČR a začal budovat Farmu Blaník, která se stala skvostem v Česku. Řeč je o Miloši Zapletalovi (78). Začátkem loňského roku se farmu rozhodl nabídnout zájemcům. Důvodem jsou jeho synové, kteří odmítli rodinný podnik převzít. "Je to teď aktuálně prodané. Má to nový majitel, který ale nenaváže na tradici farmy a využije ji k soukromým účelům," řekl pro ŽivotvČesku.cz muž, který dříve tvrdil, že cenu 50 milionů korun rozhodně nehodlá snížit.

Když před lety Zapletal pozemek a někdejší budovu statku v Ostrově u Louňovic pod Blaníkem, která na ni stála, kupoval, byly to hotové ruiny. Zapletal dokázal za krátkou dobu místo přetvořit v nádherné prostředí, kam se každý rok sjížděly tisíce rodin s dětmi. Jenže čas je neúprosný. A s věkem i Miloši Zapletalovi docházejí síly.

"Minulý rok jsem to začal nabízet a teď se to prodalo. Nebyla jiná možnost a je mi to líto. Farma je prodaná a nový vlastník si přeje zůstat v anonymitě. Ve smlouvě dále máme, že cena je předmětem tajemství. Co mohu říct, že momentálně prodáváme zvířata a nový vlastník ji chce využít pro své soukromé účely, tedy zřejmě i bydlení," řekl pro ŽivotvČesku.cz Miloš Zapletal.

Sám bývalý šéf soutěže krásy již dříve pro redakci ŽivotvČesku.cz přiznal, že do farmy nainvestoval kolem šedesáti milionů, které získal prodejem licence Miss ČR.

"Bolí mě to, protože jsme tam nechali kus života. Ale nemládnu a není kdo by v tradici pokračoval. Takže snad novému majiteli vše bude dále dobře sloužit," dodal pro ŽivotvČesku.cz Miloš Zapletal.

Když před dvanácti lety prodal soutěž krásy Miss ČR a začal budovat Farmu Blaník, která pa...

Zavřít reklamu