Prodělal jsem covid. Manželka měla těžký průběh, prozradil herec Jaroslav Sypal

Herec Jaroslav Sypal
Herec Jaroslav Sypal
Foto: Se svolením Jaroslava Sypala
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 23. 11. 2020

Mezi další slavné tváře, které prodělaly nákazu virem SARS-CoV-2, patří herec a scénárista Jaroslav Sypal (62). Podle jeho slov nejde o žádnou silnější chřipku, ale nemoc, která do života nepřinese moc hezké zážitky. "Naopak. Je to zlá nemoc a člověku je v jejím průběhu skoro na umření," prozradil pro ŽivotvČesku.cz herec, který přiznal, že covidem-19 onemocněla i jeho milovaná manželka. Ta měla ale mnohem těžší průběh.

Jaroslav Sypal, který se do povědomí diváků výrazně zapsal rolí poručíka Reného Hrubce z komedie Byl jednou jeden polda, o novém typu koronaviru mluví s velkým respektem.

"Manželka měla těžký průběh a já jsem měl lehčí až střední. A bylo to hrozný. V noci jsem měl zimnice, horečky až devětatřicet a nejhorší je, že na to člověku lékaři nic nedají. Jen paralen. Měl jsem šílené bolesti hlavy a kloubů a nic příjemného to rozhodně nebylo," popsal pro ŽivotvČesku.cz svou zkušenost s onemocněním herec, který během své kariéry ztvárnil desítky filmových a divadelních postav.

"Srovnávat to s chřipkou je úplný nesmysl. Má to zcela jiný průběh. Navíc doteď mě bolí žaludek, v průběhu mi to rozhodilo střevní mikroflóru," doplnil Jaroslav Sypal pro ŽivotvČesku.cz svůj průběh onemocnění, na které s láskou rozhodně nevzpomíná. "Naštěstí jsme s manželkou už z toho venku, ale nikomu bych to nepřál," dodal herec, který si před lety vzal sestru Adiny Sobotové.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.