Prodělal koronavirus a stále se vzpamatovává. Tom Hanks popsal svůj bolestivý průběh nemoci

Herec Tom Hanks
Herec Tom Hanks
Foto: Showpix.cz
Publikováno: 19. 2. 2021

Tom Hanks (64) byl jednou z prvních celebrit, které otevřeně přiznaly, že se nakazily koronavirem a popisovaly průběh nemoci. Pro zdánlivě nestárnoucího představitele Trosečníka či Forresta Gumpa nebyla nemoc nic příjemného, ba naopak měl celkem nepěkný průběh. Dnes je sice už několik měsíců zdravý, ale cítí, že mu covid-19 vzal energii.

Zatímco v Česku přibývali první nakažení, Tom Hanks a jeho žena Rita Wilsonová v polovině března ohlásili, že byli pozitivně otestováni na koronavirus a lidem, kteří dosud viru nic moc nevěděli, posílali z karantény vzkazy, v nichž popisovali průběh.

Zanedlouho to bude už rok, co se Hanks a jeho manželka vyléčili. Pro oblíbeného herce byl průběh nepříjemný, jeho polovička na tom ale byla ještě o něco hůř. "Bylo zvláštní, jak rozdílně jsme to prožívali. Rita ztratila čich a chuť a měla také výrazně vyšší teploty. Tyhle příznaky se mě netýkaly,“ řekl Hanks v rozhovoru pro deník The Guardian.

Stále usměvavý herec trpěl bolestmi. "Měl jsem veliké bolesti po celém těle a byl jsem velmi slabý. Také jsem se na nic nedokázal pořádně soustředit, což mi bohužel tak trochu zůstalo. Zestárl jsem,“ připustil Tom Hanks, který má stále protilátky.

Pandemie se teprve rozjížděla a Hanks nevěděl, co čekat, když jeho test vyšel pozitivní. "Byl jsem v nemocnici a přemýšlel jsem nad svým věkem, s vědomím, že mám cukrovku a stent v srdci. Říkal jsem si, jestli jsem rizikový pacient. Dokud mi ale nenašli nic na plicích, byli lékaři v klidu,“ zavzpomínal herec na průběh covidu-19.

Jako člověk, který si koronavirem prošel a který už se nakazit nechce, Tom Hanks prosí své fanoušky o dodržování hygienických pravidel. "Noste roušky, myjte si ruce a držte si odstup od ostatních. Nerozumím, jak někdo může říct, že nic z toho dělat nemusí. Všichni můžeme tuto situaci ovlivnit,“ doplnil Tom Hanks.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.