Producent František Janeček na kameru popsal, jak se současná krize dotýká divadel. Věří, že Fantom opery těžkou situaci ustojí

Autor: ŽivotvČesku | František Janeček
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 11. 9. 2022

Na scénu pražského divadla GoJa Music Hall se znovu vrací legendární muzikál Andrewa Lloyda Webbera s názvem Fantom opery. A to v příběhu lásky a nenávisti v hlavní roli s Marianem Vojtkem (49) v alternaci s Radimem Schwabem (44) je pro českého diváka již několik sezón známým představením. Současná ekonomická a energetická krize se ale dotýká i divadel. Pro ŽivotvČesku.cz v rozhovoru producent František Janeček (77) popsal, jak se současná situace dotýká excelentního představení.

"Obavy ze současné situace mám. Myslím, že v této zemi každý druhý. My jako kulturní instituce to pociťujeme, nebo jako lidé kteří dělají divadlo či koncerty, protože patříme do takzvané zbytné sféry. To znamená, že lidé musí saturovat svoje základní potřeby a v dané situaci mají plnou hlavu, co s tím, protože současné informace jsou nepřesné a nikdo neví, co bude další týden. Z toho vyvstává divácká krize, kdy se den ode dne množí nejistota v základních potřebách," popsal pro ŽivotvČesku.cz legendární František Janeček s tím, že věří, že nadcházejících a posledních 25 představení se podaří vyprodat.

Hrát se v divadle GoJa Music Hall začíná 24. září a v plánu je do konce roku odehrát zmíněný pětadvacet repríz. "Hrát se bude pouze v sobotu. Musím říct, že zatím nezdražujeme vstupenky, zůstávají na stejných cenách jako minulou sezónu," uvedl pro ŽivotvČesku.cz producent František Janeček.

Diváci se mohou těšit na skvělé obsazení. Kromě výše zmíněných se mohou těšit na Michaelu Gemrotovou v alternaci s Monikou Sommerovou jako hlavní ženskou hrdinku Christine. Roli baletky Meg si střihne Natálie Grossová, jako Fantomův sok v lásce Raoul se objeví Bohuš Matuš nebo Tomáš Vaněk.

Producent František Janeček
Producent František Janeček
Foto: Nextfoto

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.