Profesor Žaloudík: Hoši jedou podle plánu. Štěstí, že se to zatím neopírá do onkologických pacientů

Uznávaný odborník Jan Žaloudník
Uznávaný odborník Jan Žaloudník
Foto: Archiv Jana Žaloudníka
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 18. 11. 2020

Řada nových opatření a změn už lidé nestačí vnímat. Kromě toho, že se vrací prvňáci a druháci do lavic, v obchodech nově platí od středy omezení počtu lidí. Jeden člověk pro sebe bude muset mít prostor 15 metrů čtverečních, schválila nové opatření vláda. Nařízení je součástí nového protipandemického systému nazvaný »PES«. Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila profesora Jana Žaloudíka (66), který je stejně jako většina lidí už rezignovaný, ale podle něj je pozitivní, že covid zatím nezasahuje většinu onkologických pacientů.

"Já se pohybuji v realitě čísel. Mám teď před sebou počet úmrtí podle Českého statistického úřadu. Jsme zatím pod úrovní roku 2018 a 2015, když vezmu, co se děje, jednotlivé denní výkřiky, je to mimo medicínu, ale musíme to nějak přežít," řekl pro ŽivotvČesku.cz Jan Žaloudík, který dlouhodobě upozorňuje na skutečnost, že covid není jediná nemoc na světě a nesmí se zapomínat i na ně.

"Projdeme druhou vlnu, přijde třetí vlna vakcinační a hoši jedou podle plánu, ale člověk se nechce vyjadřovat k jednotlivým dílčím věcem. Každý člověk, který uvažuje selským rozumem si uvědomí, že je jedno jestli kolem člověka má být 15, 14 nebo 13 metrů a když tam budou negativní, nebo ti, co to prodělali. Pak tady máme taky ostatní viry, které by se mohly šířit, na chřipku už se vlastně neumírá... Co je zatím štěstí, že do onkologických pacientů se nám to zatím neopírá, pokud si to nezkomplikujeme sami, a to je v tuto chvíli tak jediné, co mě zajímá," dodal pro ŽivotvČesku.cz Žaloudík svůj pohled na věc, který odpovídal mírně s nadsázkou. Sám je z opatření, která se mění neuvěřitelně rychle rezignovaný jako řada lidí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.