Prokletí hráčů Plzně: Během tří let zemřeli tři obránci. Rajtoral, Bystroň a teď Čišovský

Fotbalový svět utrpěl obrovskou ztrátu.
Fotbalový svět utrpěl obrovskou ztrátu.
Foto: Archiv David Limberský / Victoria Plzeň
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 28. 6. 2020

Nedělní dopoledne znamenalo pro český fotbal opět zármutek. Po dlouhé nemoci zemřel fotbalový talent Marián Čišovský, bývalý obránce Viktorie Plzeň. Je dalším v řadě geniálních fotbalistů, kteří spolu hráli ve Viktorce, který odešel do fotbalového nebe. Před "Číšou" tragicky zemřeli František Rajtoral a David Bistroň...

Mohlo by se snad zdát, že jde o nějaké prokletí. Tři hráči, kteří v Lize Mistrů světu předváděli, jak fotbal dokáže být skvělou hrou. Tři hráči Viktorie Plzeň, kteří se kamarádili i mimo zelený trávník.

V roce 2017 si Rajtoral a krátce po něm i Bystroň vzali život. Čišovský nastoupil za Viktorii naposledy v roce 2014, od té doby bojoval s nevyléčitelnou nemocí ALS - amyotrofickou laterální sklerózou.

Jediný kdo zůstal z hráčů, kteří společně rozdávali na trávníku fotbalovou radost, je David Limberský. "Číšo odpočívej v pokoji... Dnes odešel legendární obránce a fantastický člověk... Dohlídni tam na Rajtyho s Bizim... Naše obrana z roku 2011 byla neuvěřitelná a nemůžu uvěřit že jsem tu zůstal úplně sám," uvedl David Limberský, který s v té době hráči Viktorky tvořil naprosto kompaktní a sehranou čtveřici.

Nejen pro český fotbal, ale i pro fanoušky a rodiny hráčů jde o obrovskou ztrátu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.