Proměna Amy z Teorie velkého třesku: Mayim Bialik slaví 45 let a z nevýrazné myšky se stala kočka

Herečka je ve skutečnosti vystudovaná neurobioložka
Herečka je ve skutečnosti vystudovaná neurobioložka
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 10. 12. 2020

Herečka Mayim Bialik (44), neurobioložka Amy z kultovního seriálu Teorie velkého třesku, oslaví 12. prosince půlkulaté 45. narozeniny. Její slavná role však nebyla pouhým výplodem šikovných scénáristů, protože má reálné základy - sympatická Američanka je ve skutečnosti opravdu vědkyně a navíc má ve svých genech i středoevropské kořeny.

Mayim Bialik, celým jménem Mayim Hoya Bialik, se narodila ve slunné Kalifornii a tři z jejích prarodičů mají dokonce původ v tehdejším Československu, Polsku a Maďarsku. V roce 2010 vstoupila do úspěšného projektu – kultovního sitcomu Teorie velkého třesku, kde si zahrála neurobioložku Amy Farrah Fowler, jejímž partnerem je Sheldon Cooper v podání herce Jima Parsonse (40). Producenti si nemohli vybrat lépe, protože Bialik má i v reálném životě doktorát z neurobiologie na losangeleské univerzitě a je to zkušená vědkyně.

Původně se zvažovalo, že do role Amy bude obsazena herečka a komička Kate Micucci (40), která se v seriálu nakonec objevila v osmi epizodách jako plachá Lucy, objekt zájmu jednoho z hlavních hrdinů, astrofyzika Rajeshe Koothrappaliho, uvedl britský web independent.co.uk. Zajímavostí je, že jméno herečky Mayim je vlastně anagram – přemístěním vnikne »I am Amy« (v překladu: Já jsem Amy). To je možná další znamení toho, že sympatická neurobioložka byla pro postavu v seriálu jako stvořená.

Herečka slaví 12. prosince 45. narozeniny a vypadá výborně. Z nevýrazné myšky se proměnila v pohlednou ženu, která je důkazem, že krása může jít ruku v ruce s inteligencí a vzdělaností. Má mimo jiné vlastní úspěšný kanál na YouTube, kde má 947 tisíc odběratelů. Točí především videa ze svého života.

"Lidé musejí dělat každý den rozhodnutí a já nechci zdůrazňovat, jak moc lidí musí neustále řešit nějaké problémy. Získáváme cenné zkušenosti a je to velmi intenzivní," reagovala na současnou situaci ve světě Mayim Bialik v jednom ze svých vlogů na populárním kanále.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.