Proměna Emmy Buntonové ze Spice Girls: 45letá zpěvačka oslňuje dívčím půvabem a vzhledem panenky

Zpěvačka Emma Buntonová
Zpěvačka Emma Buntonová
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 2. 6. 2021

Devadesátá léta jsou spojena s fenomenálním úspěchem několika hudebních uskupení, mezi které patří nepochybně také britská dívčí kapela Spice Girls. Pětice pohledných zpěvaček se svými hity jako Wannabe nebo Viva Forever či 2 Become 1 bořila přední příčky hitparád a získala si obrovskou popularitu po celém světě. Jednou z členek byla Angličanka Emma Buntonová (45), která byla typická svými culíky a roztomilým úsměvem. Od roku založení hudebního fenoménu uplyne 27 let a i přesto snad blond zpěvačka zapomíná stárnout.

Spice Girls jsou podle BBC nejprodávanější dívčí skupinou všech dob. Vytvořily si kult fanoušků, inspirovaly svět módy a vtrhly na populární scénu 90. let jako svěží vítr. Přezdívku Baby si vysloužila zpěvačka Emma Buntonová, která byla jednou z tváří kapely. Společně s Geri Halliwellovou (48), Melanií Brownovou (46), Melanií Chisholmovou (47) a Victorií Adamsovou, provdanou Beckhamovou (47) se staly ikonami nejen hudebního odvětví, ale i světa módy.

"»Dívčí síla« byla fenoménem. Někteří tvrdí, že to bylo jejich feministické prozření, jiní to zas odsuzují jako umíráček pro feminismus. A pro mnohé to bylo prostě něco, co přímo křičelo na kluky na hřišti. Stále jsem spojená s přezdívkou Baby – jako teenager jsem to považovala za zábavné. Samozřejmě jsme měly vzestupy a pády. Všechny si jedna druhé navzájem vážíme a ctíme se. Na začátku to bylo trochu hektičtější, ale nikdy o to nechceme přijít," řekla Emma Buntonová pro web Inews.co.uk.

Roky společné kariéry je nakonec dovedly k myšlence vrhnout se na vlastní sólové dráhy a pětice jako Spice Girls skončila. Pohledná blondýnka vydala první sólové album s názvem A Girl Like Me v roce 2001. V oboru se neztratila, ale prokázala mnohem širší záběr schopností – kromě těch hudebních působí také jako herečka, dabérka, moderátorka, modelka a ovládá bojová umění – konkrétně karate. Před pěti lety došlo na comeback Spice Girls, ale jak už to tak bývá, ani ten nakonec nevyšel podle představ všech členek skupiny.

Emma Buntonová je v současné době hvězdou sociálních sítí, kde má přes 1,2 milionu sledujících a vlastní i kanál na oblíbeném videoportálu YouTube. V lednu 2007 oznámila s partnerem a zpěvákem Jadem Jonesem (42), že čekají prvního potomka a v srpnu přišel na svět jejich syn Beau Lee (13). V listopadu 2010 pak došlo na další radostnou zprávu – na cestě bylo druhé dítě, syn Tate Lee (10). Na Emminy 35. narozeniny se pár po 11letém vztahu zasnoubil.

Ani dalších 10 let neubralo zpěvačce na kráse a ve 45 letech září jako v dobách nejslavnější éry Spice Girls. S Jadem vychovávají dva syny a Emma, která má zvěčněný nápis »Baby Spice« jako tetování, zůstává aktivní mediální osobností, která se pohybuje hned v několika odvětvích. Definice pravého štěstí však netkví v úspěchu, ale nejdůležitější je pro ni rodina, kterou nadevše miluje . "Štěstí jsou moje děti. Když jsem s nimi, ať už děláme cokoli – hrajeme si na sluníčku nebo je ukládám do postele, přinášejí mi radost," dodala pro server Honestmum.com.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.