Proměna roku: Charismatický Radim Fiala ukázal, jak bude vypadat za 15 let. Za vším je filmová role

Radim Fiala patří mezi skvělé herce.
Radim Fiala patří mezi skvělé herce.
Foto: nextfoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 26. 10. 2020

U herce Radima Fialy (49), známého jako doktora Petra Hanáka z populárního seriálu z lékařského prostředí, nejde popřít, že má notnou dávku charisma. Zdaleka však nezůstal u jedné role a patří k našim oblíbeným seriálovým a filmovým tvářím. Ale právě jedna z nových rolí ho proměnila v sešlého starého muže.

Herectví je řemeslo mnoha tváří. Své o tom ví i Radim Fiala, kterého televizní diváci znají především ze seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, ale třeba také ze seriálu Stopy života, kde ztvárnil dramatickou roli otce, který přišel o milovaného syna. Po čtrnáct let bylo »domovem« herce brněnské Divadlo Husa a až jeho odchod do Prahy nastartoval naplno jeho uměleckou kariéru.

Během příprav jednoho z nových českých filmů se šarmantní seriálový doktor Hanák musel výrazně proměnit a nutno říct, že maskéři odvedli opravdu znamenitou práci. Z pohledného budoucího padesátníka se stal sešlý muž s vrásčitou tváří a prošedivělými vlasy. Skutečně to vypadá, jako kdyby sympatický herec rázem zestárnul minimálně o deset let, ne-li více.

"Když se dostanete maskérům pod ruce, stane se i tohle," okomentoval vlastní fotku s nevídanou proměnou Radim Fiala na instagramovém profilu a setkal se s pochvalnými komentáři, o jak povedenou změnu vzhledu se vlastně jedná. Podle některých komentujících aspoň ví, jak bude vypadat za 20 let.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.