Proměnlivé počasí s koncem července přinese slunce i déšť. Uleví se těhotným a seniorům

Počasí bude slunečné a deštivé....
Počasí bude slunečné a deštivé….
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 22. 7. 2020

Měsíc červenec je vrcholem léta. A v jeho zbytku by teploty v Česku měly stoupat většinou ke 25 stupňům Celsia. Krátkodobě se mohou dostat přes 30 stupňů Celsia. Příští dva týdny by měly být sušší, než je v tomto období obvyklé. Koncem měsíce se ale mírně ochladí a bude víc pršet.

"Numerický model ukazuje do 4. srpna a počasí bude klidné. Možná se objeví nějaké chladnější ráno. Třeba dnes teploty klesaly na Šumavě ke 3 stupňům Celsia. Ale celkově se budeme držet v průměrných teplotách na území Česka," řekla pro Život v Česku.cz Dagmar Honsová z pražského Meteopressu.

Počasí by se mělo do konce měsíce podle meteoroložky stabilizovat a nemělo by dojít k výrazným teplotním změnám.

"Dá se říct, že teplotní výkyvy a střídání teplot, které jsme zažili od začátku července, se malinko umoudří alespoň teplotně. Budeme střídat deštníky se slunečními brýlemi, protože frontálních systému je v předpovědi stále hodně. Ale rozhodně si odpočinou lidé se zhoršenou termoregulací, tedy zejména senioři a těhotné ženy. To znamená, že ohlazení alespoň o pět stupňů Celsia nás v nejbližších deseti dnech nepotká," dodala Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.