Proslavilo ho šišlání či posedávání v hospodě. Eva Decastelo popsala, jakým je člověkem mimo kameru herec Leoš Noha

Leoš Noha a Eva Decastelo
Leoš Noha a Eva Decastelo
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 15. 11. 2021

Na křtu kalendáře herečky Báry Mottlové (35) se potkala řada známých osobností ze světa showbyznysu. Jednou z účastnic byla také moderátorka Eva Decastelo (43). Nemohla si nevyměnit pár slov s hercem Leošem Nohou (53), s nímž je pojí letité přátelství. Nadaný herec na některé diváky může působit kvůli rolím, do kterých je obsazován, jednodušším dojmem, skutečnost je ale jiná. "Cením si na něm toho, jak je empatický," bylo první, co pro ŽivotvČesku.cz Eva Decastelo odpověděla na otázku, jaký je její kolega vlastně mimo natáčení člověk.

Leoš Noha už navždy bude pro řadu diváků Ádou Větvičkou, šišlajícím zdravotníkem vesnických fotbalistů z úspěšného seriálu Okresní přebor. Pro jiné zase štamgastem Radkem Dolejšem ze Slunečné, který je i přes svou lásku k pivu velký pracant.

Na charitativní společenské události moderátorka dorazila na akci v minimalistických černých šatech s asymetrickou sukní, jejíž jednoduchý střih dal vyniknout její postavě. Celek doplnila o nevšední sytě rudé psaníčko, zavěšené na řetízku u pasu. Během večera se setkala se svým dlouholetým kamarádem a hercem Leošem Nohou, který si vyrazil do společnosti, a o němž se pro ŽivotvČesku.cz rozhovořila v samých superlativech.

"Já se s Leošem znám už řadu let, protože jsme oba ze severních Čech, on z Ústí nad Labem a já z Litoměřic. A ze všeho nejvíc si na něm cením toho, že je velmi upřímný a také ohromně empatický. A kromě toho musím říct, že má vážně obrovský smysl pro humor," prozradila pro ŽivotvČesku.cz Eva Decastelo o kolegovi, který v polovině roku vyděsil své fanoušky, když musel být hospitalizován se srdečními problémy.

Leoš Noha (53), který ve své červené košili ladil s Evinou kabelkou, prošel poměrně spletitou cestou, než se z něj stala tvář, kterou lidé na ulici poznávají. V ústeckém Činoherním studiu totiž původně vůbec nepracoval jako herec, ale jako osvětlovač. Náhoda tomu chtěla, že ho na jeho domovské scéně obsadili do různých drobných rolí. Nakonec získal stálé angažmá.

Po čase Leoš Noha začal hostovat v divadle Na Zábradlí, kde se nakonec v roce 2005 stal členem stálého souboru. Prvním filmem, ve kterém se dostal na filmová plátna, byl snímek »Mistři« z roku 2004. Vidět jej již diváci mohli také v řadě seriálů.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.