Prosluněný víkend pokazí déšť a vítr. Meteoroložka popsala, kdy se počasí zlepší

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com

Ve čtvrtek se v Česku znatelně oteplilo a jarní počasí o sobě konečně dalo vědět. Teplotně poměrně příjemný víkend ovšem překazí příchod studené fronty od západu, která přinese déšť a silný vítr. V neděli ale opět vysvitne sluníčko. "Pokud chcete v sobotu odpoledne vyrazit ven, deštník vezměte s sebou," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Počasí v Česku od čtvrtka ovlivňuje oblast vysokého tlaku vzduchu, díky které teploty stouply a vykoukly sluneční paprsky. Jaro se konečně přihlásilo o slovo a rtuť teploměru bude hnána k vyšším hodnotám, ještě v sobotu ale přijde déšť a vítr.

"V sobotu od západu přijde studená fronta, před ní ještě bude polojasno až oblačno, nejvyšší odpolední teploty vystoupí ke 12 až 16 stupňům Celsia. Po přechodu té studené fronty se začne ochlazovat a očekáváme nárazy větru na intenzitě 60 km/h," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Vítr a déšť ovšem vydrží jen několik hodin a druhá část víkendu už bude příznivější. "Už v neděli se sem bude navracet oblast vysokého tlaku vzduchu, to znamená slunečný charakter počasí. Odpoledne už bude převládat polojasno až oblačno, nejvyšší odpolední teploty vystoupí nejčastěji k 11 až 15 stupňům Celsia," doplnila víkendovou předpověď pro ŽivotvČesku.cz uznávaná meteoroložka.

Slunce a vysoké jarní teploty jsou zase minulostí. Českou republiku na Velikonoce ovládne ...

Už příští týden by pak mohly teploměry poprvé ukázat 20 stupňů Celsia, konkrétně 31. března. Numerické modely se však mění a předpověď ještě bude upřesněna.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.