Proti covidu chce Andrej Babiš nasadit čínskou vakcínu. Dávku Sinopharmu dojednává Miloš Zeman

Ilustrační snímek - Vakcína Sinopharm
Ilustrační snímek – Vakcína Sinopharm
Foto: Profimedia.cz
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 3. 3. 2021

Premiér České republiky Andrej Babiš (66) požádal prezidenta Miloše Zemana (76), aby vyjednal s Čínou dodávku čínské vakcíny Sinopharm. "Pan prezident této žádosti vyhověl a napsal prezidentu ČLR," potvrdil pro ŽivotvČesku.cz hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

"Předseda vlády požádal prezidenta republiky, aby se obrátil na prezidenta ČLR s žádostí o dodání čínské vakcíny Sinopharm. Pan prezident této žádosti vyhověl a napsal prezidentu ČLR. Podle zprávy velvyslanectví ČR v Pekingu se čínská strana rozhodla této žádosti okamžitě vyhovět," uvedl hradní mluvčí Jiří Ovčáček pro ŽivotvČesku.cz s tím, že podle něj jde doslovně o čerstvou dobrou zprávu, podrobnosti budou v následujících dnech.

Podle informací webu Lidovky.cz o dovozu vakcíny Sinopharm jednali v úterý s prezidentem zástupci čínské společnosti CITIC Europe Holding, na mítinku nechyběl ani člen jejího představenstva a šéf fotbalové Slavie Jaroslav Tvrdík.

Jednání na Hradě potvrdil kancléř Vratislav Mynář. "Mohou říct, že kdokoli z jejich známých a okolí ze CITIC byl očkován, nebyl nakažen covidem, což je důkazem toho, že Sinopharm funguje," uvedl hradní kancléř.

Sinopharm stejně jako ruská vakcína Sputnik V nejsou zahrnuté v centrálním nákupu Evropské komise. K jejich užití na území České republiky se velmi rezervovaně staví ministerstvo zdravotnictví.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.