Prožil jsem parádní prázdniny, ale bez divadla jsem byl jako na trní, říká Jan Potměšil

Herec Jan Potměšil
Herec Jan Potměšil
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 3. 9. 2020

Velmi talentovaný herec Jan Potměšil (54) si letošní léto užil maximálně. I když kvůli omezením v souvislosti s koronavirem si musel dát od divadla nucenou pauzu, využil toho a trávil čas s rodinou. "Byli jsme spolu a užili jsme si to," řekl pro ŽivotvČesku.cz uznávaný herec.

O tom, co Jana Potměšila v jeho životě v posledních měsících provázelo, promluvil. A dalo by se to rozdělit na dvě roviny, kdy trávil čas s milovanou rodinou a postupně se vracel na prkna, která znamenají svět.

"Když začala omezení v souvislosti s koronavirem, tak jsem musel přerušit všechno. Takže jsem byl doma a pak jsme s rodinou jezdili na výlety, což zase bylo dobré, že jsme byli spolu. Ale postupně se mi po práci začalo stýskat, byl jsem už celý na trní," usmíval se Jan Potměšil, který si třeba ve filmu Prezident Blaník hrál šéfa „pražské kavárny“.

Herec má za sebou desítky filmových i divadelních rolí a patří k lidem, kteří svou práci dělají s elegancí a poctivě, a to i přes to, že více než 25 let k němu neodmyslitelně patří invalidní vozík. Ale i v době, kdy v Česku zavládla různá omezení, se úplně práce nevzdal.

"Během opatření jsem namlouval audioknihy, což bylo fajn a na přelomu května a června, to jsem se hodně těšil, jsme se mohli vrátit do divadla. Následně jsme hráli různě po republice venkovní představení Rozmarné léto se spolkem Kašpar, a to se také povedlo a práce venku byla velmi příjemná," pokračoval Jan Potměšil.

"Když bych to vlastně shrnul, tak prázdniny jsem si užil s rodinou - se syny, manželkou, chodili jsme na plovárny, opalovali jsme se, a zároveň do toho jsme hráli divadlo, co to šlo," dodal o svém současném životě herec, který zároveň upozornil na to, že na začátku června proběhla premiéra hry Protokol, která stojí určitě za pozornost.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.