První české miminko roku 2022 se narodilo těsně po půlnoci. O prvenství se přetahovaly tři děti

Miminko - Ilustrační snímek
Miminko – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 1. 1. 2022

O pomyslný titul prvního miminka roku 2022 se kolem půlnoci přetahovaly tři děti. Hned v první minutě po půlnoci přišli na svět Nela v Písku, Julie v Jihlavě a Ondřej v Karlových Varech. "Ondřej i jeho maminka jsou zdraví a to je určitě to nejzásadnější," uvedla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí Karlovarské krajské nemocnice (KKN) Markéta Singerová.

Tři miminka se narodila opravdu těsně po půlnoci a možná je zbytečné určovat, kdo o pár sekund vyhrál pomyslný titul prvního českého dítěte roku 2022. Již v první minutě nového roku 2022 přišli na svět Nela v Písku, Julie v Jihlavě a Ondřej v Karlových Varech.

"Ondřej váží 3 880 gramů a měří 51 centimetrů. Narodil se 1. ledna v 0:01. Ondřej i jeho maminka jsou zdraví a to je určitě to nejzásadnější," uvedla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí Karlovarské krajské nemocnice (KKN) Markéta Singerová.

Prvním dítětem narozeným v jihočeských nemocnicích je maličká Nela. Narodila se v písecké nemocnici v 0:01. Nelinka měří 50 centimetrů a váží 3550 gramů.

Prvním letošním dítětem narozeným v nemocnicích na Vysočině je Julie. Narodila se v Jihlavě v 0:01 mamince z Polné. Váží 3185 gramů, měří 48 centimetrů.

Prvním dítětem narozeným v Praze v novém roce 2022 je holčička Eleanor. Přišla na svět 18 minut po půlnoci ve Fakultní nemocnici Bulovka.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.