První dávku mám za sebou. Než se to proočkuje, bude tady osmá vlna, říká Jiří Lábus

Jiří Lábus podstoupil první dávku očkování
Jiří Lábus podstoupil první dávku očkování
Foto: nextfoto.cz

Epidemická situace v Česku není příznivá a aktuální opatření výrazně omezují každodenní život. Vláda zavedla i tzv. lockdown, kdy je omezen volný pohyb pouze v rámci okresů. Odborníci apelují na to, že je nutné co nejrychleji proočkovat obyvatelstvo, aby se zamezilo šíření koronaviru a epidemie se dostala pod kontrolu. Oblíbený herec, komik a dabér Jiří Lábus (71) je ohledně covidu pesimista, ale doufá, že celé situaci pomůže očkování. V tom vidí jedinou naději. "Na to, jak jsme byli loni v březnu v tomhle na výši, tak tentokrát je to tedy strašné," řekl pro ŽivotvČesku.cz.

Denní přírůstky nakažených jsou stále vysoké a přesto, že reprodukční číslo ukazující rychlost šíření epidemie klesá, nemocnice jsou stále pod obrovským tlakem a ve zdravotnických zařízeních chybí nejen personál, ale i volná lůžka. Krizový stav v zemi vnímá legendární herec a bavič Jiří Lábus jako katastrofální.

"Samozřejmě jsem pesimista. Vidím tmu na konci tunelu. Všechno jde tak strašně pomalu, že než se všichni proočkují, tak tu bude už osmá vlna. Což je bohužel hrozné. Na to, jak jsme byli loni v březnu v tomhle na výši, tak tentokrát je to tedy strašné," řekl Jiří Lábus pro ŽivotvČesku.cz s tím, že vakcíny proti covidu-19 jsou jedinou možností, jak se z krizové situace dostat a zase normálně žít.

Jako osoba patřící do skupiny nad 70 let, která má od 1. března nárok na očkování, už podstoupil aplikaci první dávky vakcíny a věří, že to má smysl. "Už jsem se nechal očkovat a teď budu mít druhou dávku. Myslím si, že je to jediná možnost, jak zmírnit epidemii. Podle mě žádné jiné řešení není, alespoň o něm nevím," dodal Jiří Lábus pro ŽivotvČesku.cz.

Od poloviny března postupně klesají rovněž počty lidí s covidem-19 v nemocnicích. K úterku...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.