První dávku vakcíny má za sebou. Monika Babišová prozradila, zda po očkování pocítila vedlejší účinky

Manželka premiéra má za sebou první dávku vakcíny
Manželka premiéra má za sebou první dávku vakcíny
Foto: Se svolením Moniky Babišové
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 31. 5. 2021

Manželka premiéra Andreje Babiše (66) má první dávku vakcíny za sebou. Dostala ji v Thomayerově nemocnici. Zároveň Monika Babišová (46) popsala, zda její tělo preparát přijalo bez komplikací. "Ano, jsem úplně v pohodě," sdělila pro ŽivotvČesku.cz manželka předsedy vlády s tím, že nikdy neuvažovala o tom, že by mohla dostat vakcínu dříve, než na ni přijde řada.

Monika Babišová patří ke šťastnějším, jejichž tělo přijalo vakcínu bez komplikací. Podle Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) lidé nejčastěji popisují reakce na vakcínu v podobě horečky, zimnice, únavy, reakce v místě vpichu, příznaky chřipky a podobně. 

"Neměla jsem ani horečku," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz Monika Babišová. O tom, že pohledná blondýna podstoupila očkování proti onemocnění covid-19, informoval na sociálních sítích premiér.

"S Monikou v Thomayerce na první dávce. Je ráda, že na ni přišla konečně řada a moc se těšila. Doufám, že její příklad přesvědčí i další a brzy uděláme tečku za koronavirem," uvedl Andrej Babiš na Twitteru.

Jako žena s dobrým postavením si mohla Monika Babišová zařídit přednostní očkování, z morálních důvodů na to ale ani nepomyslela. "Ano, asi bych si to dokázala přednostně zařídit, mám spoustu známých doktorů, ale nenapadlo mě to. Nemohu to udělat z morálních důvodů," dodala pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.