První foto Babiše po oznámení rozchodu. Bez Moniky, v teplákách a s blaženým výrazem ve tváři

Andrej Babiš
Andrej Babiš
Foto: CNC / David Kundrát/ Profimedia
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 23. 4. 2024

Andrej Babiš před čtyřmi dny oznámil rozchod s manželkou Monikou. V médiích se spekuluje, že Babišova žena se ze společného domu odstěhovala a již má nové zázemí ve vilové čtvrti na okraji Průhonic. Bývalý předseda vlády stále obývá průhonickou luxusní rezidenci, kde s rodinou žil od roku 2006. Opoziční politik byl v neděli vyfotografován, jak se prochází ulicemi v místě svého bydliště v šedivých teplákách, teniskách a zimní bundě. Kromě volnočasového oblečení, ve kterém politik nebývá často viděn, redakci ŽivotvČesku.cz zaujal i jeho blažený výraz, který fotografové zachytili. Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila módního guru Káju Pavlíčka, aby zhodnotil Babišův outfit, na který u něho není veřejnost příliš zvyklá.

Andrej Babiš už nějakou dobu netvoří pár s manželkou Monikou, se kterou žil třicet let. Oficiálně to manželé oznámili na sociálních sítích v pátek.

"Naše rodinné vazby zůstávají pevné, a i když se naše osobní cesty mění, naše láska a respekt k sobě a k našim dětem zůstávají stejné," napsal pod černobílý svatební snímek lídr největší opoziční strany. Redakce ŽivotvČesku.cz disponuje neověřenou informací o tom, že Andrej Babiš má již mít novou známost. Zda je právě to důvodem citového odloučení manželů, by byla čistá spekulace.

V neděli byl politik zachycen fotografy, jak se prochází po ulicích Průhonic, kde žije. Byl oblečen do volnočasového oblečení, které není na první pohled ničím zajímavé, u tak výrazného politika je ale k vidění velmi zřídka. Redakce ŽivotvČesku.cz proto oslovila známého odborníka na módu a styl Káju Pavlíčka s dotazem, jak by outfit výrazného poslance okomentoval.

"U Andreje Babiše jsme zvyklí na oblek, kravatu nebo na causal oblečení, které bývá většinou elegantní. Je k vidění i ve volnočasovém oblečení, třeba v košili a šortkách na fotografiích z dovolených. Teď ho ale zachytili v Česku, kde je zima, v outfitu, na který u něho zvyklí nejsme. Ale je také jenom člověk," sdělil stylista s tím, že takové oblečení je typické pro většinu českých občanů.

"Šedé tepláky má ve skříni každý, k tomu klasická sportovní obuv a lehká zimní bunda je normální a běžný outfit českého občana. Něco jiného by bylo, kdyby byl například v obchodě nebo na tržišti, poté by mu šlo vytknout, že se mohl mezi lidi lépe obléknout, ale takhle není co," doplnil pro ŽivotvČesku.cz svůj pohled Kája Pavlíček ke snímku, na němž lze spatřit i to, že Babiš stále nesundal z levého prsteníčku snubní prsten.

U fotografií lídra hnutí ANO si nelze nevšimnout jeho spokojeného výrazu. Jelikož má v uších sluchátka, lze se domnívat, že mu na duši dělala dobře jeho oblíbená hudba. Není ale vyloučeno, že zrovna telefonoval s osobou blízkou jeho srdci.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.