První miminko roku 2021 se narodilo v Plzni. V Praze místo bonusu 15.000 maminky dostanou mince

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 1. 1. 2021

Narození miminka vždy znamená naději na nový a lepší život. Prvním miminkem, které se v roce 2021 narodilo, je malá Viktorie. Ta přišla na svět ve Fakultní nemocnici Plzeň. "Malá Viktorie se narodila přesně minutu po půlnoci," potvrdila pro ŽivotvČesku.cz administrátorka nemocnice Libuše Kufnerová. První pražské miminko se narodilo v 1:06 v Ústavu pro péči a matku v Podolí. Hlavní město Praha letos rodičky finanční částkou odměňovat nebude.

Malá Viktorie, která se narodila minutu po půlnoci, je prvním českým miminkem roku 2021. "Narodila se přesně po půlnoci. Maminka o medializaci nestojí, tak to respektujeme. Podrobnosti o porodu prozradit nemohu," potvrdila pro ŽivotvČesku.cz administrátorka plzeňské nemocnice Libuše Kufnerová.   

Prvním pražským miminkem je chlapec, který se v 1:06 narodil v Ústavu pro péči o matku a dítě v Podolí. První pražská holčička se narodila v 1:21 v porodnici U Apolináře.

Hlavní město Praha tradičně odměňovalo novoroční rodičky částkou 15 000 korun. Letos nastala změna.

"Hlavní město letos nebude poskytovat finanční dary dětem narozeným 1. ledna 2021. Vede nás k tomu zejména očekávaný pokles příjmů městského rozpočtu v důsledku protiepidemických opatření a vládní snížení daní, které opět pocítí především obecní a krajské rozpočty. Přesto bychom rádi podle vývoje epidemické situace uspořádali pro tyto první občánky roku slavnostní ceremonii, na které dostanou pamětní minci a hodnotný věcný dar," uvedl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí pražského magistrátu Tadeáš Provazník.   

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.