První parťák Semira z Kobry 11: Herec Johannes Brandrup se po letech změnil k nepoznání

Sympatický herec Johannes Brandrup
Sympatický herec Johannes Brandrup
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 20. 9. 2020

Seriál Kobra 11 byl divácky úspěšným hitem, který vypustila do světa německá produkční společnost RTL. Hlavní hrdina Semir Gerkhan měl po boku v průběhu let hned několik parťáků, ale ten první se nikdy nezapomíná. Komisaře Franka Stolteho byste dnes možná ani nepoznali.

Jejich revírem byla dálnice, jejich tempo bylo vražedné. Málokdo si ve spojení s Kobrou 11 nevybaví hromady zničených aut a extrémních výbuchů. Právě speciální efekty se staly mimo jiné její charakteristickou součástí. Německý televizní seriál u nás jako první odvysílala TV Nova. Čeští diváci mohli sledovat kriminální případy oddělení dálniční policie, které řešil v prvních dílech vrchní komisař Frank Stolte. Po tragické smrti svého tehdejšího kolegy Inga Fischera, získal do týmu novou posilou. Tou nebyl nikdo jiný, než Semir Gerkhan, stálice celé kultovní série, ztvárněný Erdoğanem Atalayem (54).

Sympatický Johannes Brandrup (53) alias vrchní komisař Frank Stolte, který převyšoval Atalaye o více jak dvacet centimetrů, se v seriálu ale moc »neohřál«. Na konci první řady odešel a zklamaní fanoušci spekulovali o tom, proč skončil. Jako hlavní důvod se ukázala hercova nestálost setrvávat příliš dlouho v jedné roli.

Dnes už je z něj zralý padesátník a možná byste hvězdu Kobry 11 na první pohled těžko poznávali. Šťastně ženatý Němec vypadá i tak výborně a s manželkou nigerijského původu Branwen Okpako (51) ani po letech neopustil rodnou zemi a herectví. Oba manželé sdílí lásku k filmu. Branwen je dokonce vystudovaná filmová tvůrkyně a umělecká duše.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.