První polovina týdne bude lákat k vodě, pak se výrazně ochladí. Rtuť teploměru spadne k 21 °C, říká meteoroložka

Počasí – ilustrační snímek
Počasí – ilustrační snímek
Foto: Profimedia

Nadcházející týden odstartuje typickými letními teplotami, v jeho druhé polovině pak přijde příznivé ochlazení. Taková je predikce meteoroložky Dagmar Honsové pro ŽivotvČesku.cz. "V pondělí v odpoledních maximech naměříme 27 až 31 stupňů Celsia, v úterý to bude až 33 stupňů Celsia," upřesnila odbornice přes počasí s tím, že v závěru pracovního týdne rtuť teploměru spadne až k 21 stupňům Celsia.

První polovina týdne potěší zejména ty, kteří se v tropickém dni chtěli zchladit někde u vody. Pozor ale na déšť a přeháňky. Ne všude budou totiž ideální podmínky.

"V pondělí bude převládat slunečný charakter počasí, v úterý nás bude od západu ovlivňovat studená brázda nízkého tlaku vzduchu, která na západ území přinese občasné přeháňky, déšť a bouřky. Ve středu potom bude oblačno, přechodně až zataženo, na většině území s přeháňkami až bouřkami, které budou ojediněle i silné. Bude se nám ochlazovat, odpolední teploty v Čechách se budou pohybovat mezi 20 až 24 stupni Celsia, na Moravě a ve Slezsku se dočkáme až 26 stupňů Celsia. Ve čtvrtek potom bude oblačno, s občasným deštěm a přeháňkami a odpoledními teplotami 21 až 25 stupňů Celsia a od pátku začne ubývat oblačnosti, začne převládat polojasno, pouze ojediněle oblačno. Teploty budou zůstávat příznivé mezi 21 až 25 stupni Celsia," nastínila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz, na co se připravit v jednotlivých dnech nového týdne.

Počasí srpnových dnů je zatím deštivé a v průměru chladnější než červencové. Druhá polovin...

První týdny prázdnin následně budou z pohledu teplot průměrné. Tropické dny Česko zasáhly v polovině června, poté se ochladilo a podobné počasí by mělo přetrvávat. V rámci měsíčního výhledu meteorologové předpovídají, že by srážky měly odpovídat letním průměrům.

Zavřít reklamu