První případ úmrtí miminka s covid-19: V liberecké nemocnici zachránili nakaženou matku, děťátko nepřežilo

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 10. 12. 2020

Krajská liberecká nemocnice přijala v říjnu ženu v pokročilém stádiu těhotenství, u které se prokázal pozitivní test na vir SARS-CoV-2. Přesto, že lékaři dělali, co mohli, těhotná pacientka měla řadu zdravotních komplikací, které výrazně znesnadnily celý průběh porodu. Kvůli tomu nakonec porodila miminko, které už nežilo.

Smutný případ miminka, které mělo stejně jako jeho matka onemocnění covid-19 a nezvládlo komplikovaný porod, zasáhl nejen zdravotníky krajské nemocnice v Liberci, ale také veřejnost.

"Mohu potvrdit, že skutečně vedeme v evidenci dítě ve věku 0-14 let, které zemřelo s covid-19. Bližší informace bohužel nemohu podávat, protože mi to nedovoluje legislativa," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Lenka Svobodová, tisková mluvčí Ústavu zdravotnických informací a statistiky České republiky (ÚZIS).

K celé situaci se vyjádřila i liberecká nemocnice. "Na základě včerejší komunikace v mediích si dovolujeme informovat, že jsme v říjnu do KNL přijali pacientku s diagnózou Covid-19 v pokročilém stádiu těhotenství. Kvůli komplikacím jejího zdravotního stavu později došlo k porodu mrtvého dítěte, které bylo taktéž Covid pozitivní," píše se v oficiálním vyjádření nemocnice na jejím Twitteru.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.