První rok od svatby. Monika Binias zhodnotila, jak se jí žije po boku mladšího muže a co jí to přináší

Monika Binias s manželem Petrem
Monika Binias s manželem Petrem
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 9. 8. 2021

Pravá láska má přijít jednou za život. Monika Binias (49) našla tu svou po boku manžela a hokejisty Petra (25), se kterým oslavila první výročí od svatby. Pro ŽivotvČesku.cz popsala, v čem se doplňují, jak vnímá výrazný věkový rozdíl a co je podle ní základem pevného vztahu. "Někdy mám více energie, než manžel, který je unaven. Sedli jsme si hned od začátku. Jako by se člověku na tři vteřiny zastavil dech. Hodiny a hodiny jsme si měli o čem povídat. Nebylo to pouze o sexu, i když ten je také moc důležitý," připustila.

V lásce věk nemusí hrát podstatnou roli. Matka Ornelly Koktové (28) se rozhodla jít za svým štěstím, když jí do života vstoupil nynější manžel a nadaný sportovec Petr. Pár se zamiloval na první pohled a 18. července loňského roku došlo i na manželský slib, který si řekli na Staroměstské radnici v Praze. Dvojice má za sebou první výročí od svatby.

"Jsem teď moc šťastná. Svatbou se to všechno hodně »vyklidnilo« a s manželem jsme se asi více sehráli. Vdavky, přípravy, příbuzní – bylo to složité. Už máme za sebou několik dovolených, manžel dostal novou pracovní nabídku a jsme spokojení. Naštěstí mám mladé geny v krvi, měly je už moje babička i maminka – je to svým způsobem nespravedlivé, ale je to tak. Někdy mám více energie než manžel, který je unaven. Zase má hodně rád adrenalin. Na poslední dovolené jsme si půjčili jachtu a vyrazili na moře. Někdy je to dobrodružství a překonávám sama sebe. S věkem přibývá opatrnosti, člověk ze zkušenosti domýšlí, co by se všechno mohlo stát. Já zase partnera směruji například ke kultuře a vzájemně se doplňujeme," řekla Monika Binias pro ŽivotvČesku.cz s tím, že na mladých modelkách vidí často opačný příklad.

"Některé si najdou staršího muže kvůli penězům – starého, nevzhledného a tlustého. Je mi líto, ale jsem upřímná. Postupem času jako by vedle něj vyhasly a začnou se třeba i oblékat usedle. Když je to promyšlený kalkulovaný vztah bez lásky a ještě k tomu si žena najde starého partnera, považuju to za přímo strašnou kombinaci. Mít někoho, koho milujete a žít v paneláku, je mnohem cennější než materiální hodnoty," popsala pro ŽivotvČesku.cz sympatická blondýnka, jak podle ní v některých případech dokáže mít věk negativní vliv.

S manželem Petrem si padla do oka hned od samého začátku, kdy nebylo žádných pochyb. "Jako by se člověku na tři vteřiny zastavil dech. Hned jsme si měli hodiny a hodiny o čem povídat, mělo to vývoj. Nebylo to pouze o sexu, i když ten je samozřejmě nesmírně důležitou složkou každého vztahu. Začínali jsme od nuly, věříme si a budujeme si společný život krok za krokem. Jsem věřící a mám pocit, že mi Pánbůh požehnal. Když jdete do vztahu bez jakéhokoli postranního úmyslu, tak je člověk odměněn. Už jsme ustáli dost špatných věcí. Manžel je neskutečný dříč a tím, že je profesionální sportovec, se jeho zásadovost a sebejistota projevuje i v našem vztahu. Přesně víme, jakou má ten druhý povahu. Někdo však nemá to štěstí, aby našel svoji milovanou polovičku," dodala Monika Binias pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.