Reklama:

První slova Hany Zagorové z nemocnice. Promluvila o postcovidovém syndromu. Lékaři dělají maximum, uvedla

Zpěvačka Hana Zagorová a operní pěvec Štefan Margita
Zpěvačka Hana Zagorová a operní pěvec Štefan Margita
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 29. 9. 2021

Zpěvačka Hana Zagorová (75) musela být hospitalizována, když se jí zdravotně v noci z úterý na středu přitížilo. Do nemocnice ji převážela záchranka. Do Prahy se urychleně vrátil její manžel Štefan Margita (65), který měl koncertovat v Košicích. Oblíbená zpěvačka se potýká s následky po prodělaném onemocnění covid-19. "Od včerejšího večera jsem v nemocnici, protože můj zdravotní stav se nelepšil a přetrvávaly obtíže, spojené s postcovidovým syndromem," uvedla zpěvačka prostřednictvím své sociální sítě.

Reklama:

Hanu Zagorovou (75) v noci odvezla záchranka z jejího bytu v pražském Podolí do nemocnice. Našli ji doma ve špatném stavu, záchranka ji převážela kolem 22. hodiny večerní. Ve středu večer se poprvé prostřednictví sociální sítě vyjádřila směrem ke svým fanouškům. "Páni doktoři, a vlastně úplně všechen personál, dělají všechno, abych byla zase v pořádku. Věřím, že je vše na dobré cestě a těším se na vás," uvedla ke svému stavu legendární umělkyně.

Reklama:

Pro ŽivotvČesku.cz se vyjádřil šéf České lékařské komory, že covid skutečně není radno podceňovat a lidé by se měli očkovat. "Postcovidový syndrom se projevuje různými příznaky a potížemi. Paní Zagorové přeji, aby se dala co nejrychleji dohromady, covid opravdu není legrace. Těch covidových postižení je celá řada a velké množství potíží, kterými lidé trpí. Jde o celou škálu potíží a medicína se s tím teprve učí pracovat," řekl pro ŽivotvČesku.cz Milan Kubek.

Hana Zagorová byla hospitalizována už v srpnu, kdy to fanouškům oznámila na sociální síti. Zpěvačka má dlouhodobé problémy s poruchou krvetvorby. Již v minulosti o svém trápení několikrát promluvila. I to je důvod, proč zůstává pod dohledem lékařů. Právě nákaza nebezpečným respiračním onemocněním v loňském roce způsobila, že i když byla z nemocnice propuštěna, musela se do ní před měsícem vrátit.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: