První slova o nočním setkání. Jiří Paroubek popsal, co se dělo v Teplicích na hotelu

Bývalý předseda vlády Jiří Paroubek
Bývalý předseda vlády Jiří Paroubek
Foto: Tomáš Vrbenský / CNC / Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 1. 2021

Jiří Paroubek (68) a Jiří Šlégr (49) se sešli v teplickém hotelu na oslavě, i když je nouzový stav a platí zákaz nočního vycházení. Bývalý premiér tvrdí, že nic neporušil. Šlo prý o rodinnou akci Petra Bendy (50) spojenou s prací. "Já tam byl plnit pracovní povinnosti. Gratulace mi trvala pět minut," uvedl Jiří Paroubek pro ŽivotvČesku.cz.

Jiří Paroubek se rozhodl promluvit o tom, proč ze soboty na neděli spal v Teplicích na hotelu, který patří jeho kamarádovi a někdejšímu spolupracovníkovi Petru Bendovi (50). Na setkání upozornil deník Blesk, který z akce přinesl fotografie.

Místopředseda rady ČT Jiří Šlégr, vládní zmocněnec pro sport Milan Hnilička, bývalý premiér Jiří Paroubek, podnikatel Petr Benda a další lidé podle ministra vnitra Jana Hamáčka (42) porušili vládní nařízení. "Pravděpodobně je čeká správní řízení," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Jan Hamáček.

Jiří Paroubek jakékoliv pochybení odmítá. Tvrdí, že v hotelu Prince de Ligne byl pracovně. I když přiznává, že si našel čas i na rychlou gratulaci. Ve svém hotelu totiž Petr Benda v sobotu slavil 50. narozeniny.

"Nechápu, o co tady jde. Tam žádný večírek nebyl. Petr Benda měl setkání v úzkém rodinném kruhu. V průběhu dne chodili gratulanti k jeho 50. narozeninám, popřáli a zase zmizeli. Já tam byl plnit pracovní povinnosti, já spolupracuji s jeho společností. Řešili jsme s ředitelem a jeho účetním uzávěrku tak jako každý měsíc. Při té příležitosti jsem mu popřál, to je celé," uvedl Jiří Paroubek pro ŽivotvČesku.cz s tím, že nemá pocit, že by vládní nařízení jakkoliv porušil.

Paroubek také vysvětlil, že když je na pracovní cestě, má právo v hotelu přespat. "Přijel jsem v 18 hodin, popřál jsem, gratulace mi trvala pět minut, pak jsem se věnoval práci. Zůstal jsme do druhého dne, tak jako tam většinou zůstávám, pokud nepřijedu ráno. Když člověk sedí s lidmi z rodinného kruhu, tak nevím, co tím porušuje. A když mu tam přijde nějaký gratulant, nebo já v pozici spolupracovníka, tak nevím, co je na tom divného," řekl Jiří Paroubek pro ŽivotvČesku.cz.

Provoz hotelů je podle vládního nařízení značně omezen, není ale zcela zakázán. Ubytovací služby lze poskytnou osobám za účelem výkonu povolání, podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti. Stále ale platí povinnost nosit roušku ve všech vnitřních prostorech.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu