První slova šťastného otce. Josef Kokta popsal, co prožíval při narození dcery a zda došlo na slzy

Josef Kokta a jeho manželka Ornella
Josef Kokta a jeho manželka Ornella
Foto: nextfoto.cz

Sedminásobným otcem se stal Josef Kokta (64), kterému manželka Ornella přivedla na svět v den jeho narozenin dceru s půvabným jménem Lilianne. Miminko se narodilo v nemocnici u Apolináře a maminka i děťátko jsou naštěstí v pořádku. "Nebrečel jsem, ale nastoupilo obrovské dojetí. Je to nádherný pocit a jsem opravdu moc šťastný," svěřil pocity z narození dcery pro ŽivotvČesku.cz Josef Kokta.

Ornella Koktová musela nastoupit s očekáváním třetího potomka na rizikové těhotenství, protože přišlo krátce po narození druhého syna Svena. Naštěstí vše dopadlo dobře a sedminásobný tatínek popsal, jaké pocity zažíval na porodním sále.

"První dojmy byly obrovské štěstí. Že to obě zvládly a vše dobře dopadlo. Celou dobu to bylo napínavé, zda Ornella holčičku donosí a jak dopadne císařský řez po tom minulém. Nebrečel jsem, ale nastoupilo obrovské dojetí. Je to nádherný pocit a jsem moc šťastný. Prostřednictvím mobilu vidím dceru pořád – každou chvíli mám od manželky videohovor. Obě jsou naštěstí v pořádku. Sice ten třetí císařský řez byl nejnáročnější, protože miminko a placenta byly veliké. Byl to docela masakr," řekl Josef Kokta pro ŽivotvČesku.cz s tím, že zatím neví, jak dlouho bude Ornella s novorozenou Lilianne v nemocnici.

"Ještě jí neřekli, co a jak. Ornella je zatím hodně slabá, proto není schopná miminko sama unést nebo přebalit. Zotavování po císařském řezu je daleko horší, než když porodí žena normálně. Minimálně měsíc nebude smět nic nosit," vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz sedminásobný otec, který má s krásnou manželkou už dva syny a do třetice přišla na svět dcera.

Volba jména pro dítě je pro rodiče vždy důležitým krokem a manželé Koktovi měli hned několik variant. Nakonec zvítězilo krásné jméno nesoucí význam krásná a čistá.

"Na jméně jsme se s manželkou shodli. Aplikovali jsme do něj Annu – po mojí mamce, protože ta nám dcerku určitě z nebe poslala. Proto Lili a Anne. Bydlení zatím neměníme, zůstáváme v nájmu. S naším vlastním bydlením se ještě uvidí, až budu mít vyřešené všechny mé finanční záležitosti, které zatím vyřešené nejsou," dodal Josef Kokta pro ŽivotvČesku.cz.

Vytoužená dcera Lilianne je na světě už tři týdny a teprve teď se dočkala naplno své mamin...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.