První Vánoce se synem Bertramem. Politik Ivan Bartoš se pochlubil nazdobeným domovem

Politik Ivan Bartoš s rodinou
Politik Ivan Bartoš s rodinou
Foto: Archiv Ivana Bartoše
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 12. 2020

Čtyři měsíce je pyšným otcem syna Bertrama a prakticky se vůbec nezastaví. Výrazná tvář Sněmovny a předseda aktuálně druhé nejsilnější politické strany Ivan Bartoš (40) se pro ŽivotvČesku.cz pochlubil vánoční výzdobou a krásnou rodinou. "Letošní Vánoce jsou pro mě speciální, protože spolu s manželkou Lydií a dcerou Amélií je s námi u stromečku také náš synek Bertram," řekl politik.

Ivan Bartoš razí od svého vstupu do Sněmovny jednoznačné heslo, že politika se dá dělat férově a pro lidi. A jeho obětavost, touha měnit věci k lepšímu, pomáhat druhým, často naráží na čas být s rodinou. Když se ale přiblíží Štědrý den, politik zvolní a rozhodně si vychutná kouzelnou atmosféru nazdobeného domova s nejbližšími.

"Nemyslím si, že bychom Vánoce slavili nějak netradičně. Stromek zdobíme až na Štědrý den dopoledne, Lyduška připravila bramborový salát, akorát nám došla hořčice, tak jsem musel skočit ještě na roh do večerky. A tradici vánočního kapra příliš neholdujeme, takže drůbeží řízky to jistí," popsal pro ŽivotvČesku.cz Ivan, jak to u něj doma poslední den adventu chodí. Pohádky jsou u politika v rodině rozhodně populární.

"Pamatuju si, jak jsme si jako malí podtrhávali v televizním programu, na které pohádky se chceme o vánočních svátcích dívat, abychom nic neprošvihli. Ale nemyslím si, a předpokládám, že to tak má celá řada dospělých, že by se Vánoce tak úplně točily kolem televize. Oběd a večeře se sami neuvaří a miminko potřebuje furt něco dělat. Z pohádek jsme stihli kolem oběda Tři veterány, odpoledne po procházce s kočárem Šíleně smutnou princeznu. Miluju tu scénu s rádci a i když jsem trochu jiná generace, Slza z tváře padá od princezny Heleny Vondráčkové je pecka ze které, když si to ještě dá člověk nahlas, jednomu i husí kůže naskočí. A večer si u stromečku radši zazpíváme. Lydie hraje na housle, já na tahací harmoniku a Amel dostala loni ukulele," prozradil pro ŽivotvČesku.cz předseda aktuálně podle průzkumů druhé nejsinější politické strany.

"Zpíváme koledy, ale i irské balady. Bertramovi pak speciálně tu o dvou havranech. Tou jsem mu zpíval, když byl úplně malinkej. Textu samozřejmě nerozumí , ale má rád tu melodii," dodal pro ŽivotvČesku.cz Ivan Bartoš.

Syn Bertram přišel na svět letos 4. srpna ve 23.57 hodin. Při narození vážil 4 390 gramů a měřil 54 centimetrů. Pro Bartoše to je v pořadí druhý potomek, ale první biologický. Jeho manželka Lydie má z předchozího vztahu dceru Amelii. S roztomilým synem jsou tak poprvé u stromečku čtyři.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.