První Vánoce se synem. Petr Suchoň přiznal, proč nebude letos pod stromkem kupa dárků. Popsal, bez čeho se neobejde

Moderátor Petr Suchoň s manželkoi Klárou a synem Sebastianem
Moderátor Petr Suchoň s manželkoi Klárou a synem Sebastianem
Foto: Se svolením Petra Suchoně
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 17. 12. 2021

Vánoční svátky jsou za rohem, už na příští pátek připadá Štědrý den. Televizní moderátor Petr Suchoň (37) se společně s manželkou, bývalou tenisovou hvězdou Klárou Koukalovou (39), těší už pět měsíců z prvního potomka – syna Sebastiana. Letošní Vánoce tak budou nové v tom, že je manželé budou trávit ve třech. "Ponesou se v duchu balicího papíru. Pro Sébu představuje šustění něco tak zajímavého, že je v podstatě jedno, co dostane. Tradicí, která u nás jednoznačně přetrvává roky, je sledování pohádek. S čerty nejsou žerty… na to si zkrátka musím udělat čas," řekl pro ŽivotvČesku.cz.

Už za pár dní, konkrétně v úterý 21. prosince, nastane astronomická zima. Konec příštího týdne pak přinese vánoční čas, kdy od pátku začínají sváteční dny. Letošní Vánoce jsou, podobně jako ty loňské, spojené s řadou restrikcí a opatření kvůli epidemii koronaviru. Ale ani to by člověku nemělo pokazit dobrou náladu a to, jak je prožije. Pro Petra Suchoně a jeho krásnou manželku budou Vánoce výjimečné hlavně z jednoho podstatného důvodu.

"Čekají nás první svátky se synem, takže místo kupy dárků musíme zajistit dostatek balicího papíru (směje se). Pro něj představuje šustění něco tak zajímavého, že je v podstatě jedno, co dostane, ale hlavní zůstane skutečnost, v čem to bude zabaleno. Takže letošní Vánoce se ponesou v duchu balicího papíru. Ale samozřejmě nesmím opomenout, že objedeme celou rodinu, babičky a dědečky, kteří jsou velmi pyšní. Mám také jednadevadesátiletého pradědečka, za ním se musíme také podívat, aby viděl svého už několikátého pravnoučka. Je to takový slezský bard (směje se)," vyjádřil se oblíbený moderátor pro ŽivotvČesku.cz k průběhu Vánoc, které patří u Čechů k nejoblíbenějším svátkům v roce.

Každá rodina mívá své tradice, které dodržuje. Mezi typické vánoční zvyky patří například rozkrajování jablka, pouštění lodiček vyrobených z ořechů nebo třeba lití olova či půst týkající se vyřazení masa z jídelníčku na Štědrý den – aby člověk spatřil tzv. zlaté prasátko.

"Tradicí, která u nás jednoznačně přetrvává roky, je sledování pohádek. Myslím si, že Séba na ně ještě reagovat nebude… Ale až bude v televizi Dorota Máchalová (pohádková postava, pozn. red.), budu čert s hodností vraníka a on to holt bude muset vydržet. Já ho budu chovat, hrát si s ním, ale jedním očkem budu určitě sledovat legendární pohádku S čerty nejsou žerty, na to si zkrátka musím udělat čas. Bez ní to nejsou pravé Vánoce. A možná, až půjde spát, tak se podíváme asi na Pelíšky, to považuji taky za kultovní klasiku," dodal pro ŽivotvČesku.cz sympatický moderátor, který nově uvádí hlavní zpravodajskou relaci společně s kolegyní Gabrielou Laškovou (31) na tuzemské komerční televizi.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.